Reklama
Reklama

Poznań: pseudokibice zaangażowani w handel i produkcję marihuany

fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji ujawniło w Poznaniu dużą plantację konopi. Zabezpieczono 875 krzewów, a także ponad 12 kilogramów marihuany. Zatrzymano dwie osoby - to poznaniacy. Wywodzą się ze środowiska pseudokibiców piłkarskich.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali sprawę narkotykową. Z ich informacji wynikało, że mogą w nią być zaangażowani pseudokibice piłkarscy. - Jak się okazało, jeden z wytypowanych mężczyzn miał wynająć dom jednorodzinny na poznańskim Piątkowie. W trakcie zbierania informacji policjanci potwierdzili, że miała tam znajdować się plantacja konopi indyjskich - wyjaśnia CBŚP.

Akcję przeprowadzono 21 grudnia. Policjanci weszli na teren poznańskiej posesji i zatrzymali dwóch podejrzanych. - Podczas przeszukania pomieszczeń okazało się, że wewnątrz znajdowała się profesjonalnie przygotowana plantacja. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych zaadaptowanych do produkcji narkotyków znajdowało się dziesięć namiotów do uprawy roślin. Łącznie znajdowało się w nich 875 krzewów konopi w ostatniej fazie wzrostu. Był tam też sprzęt do automatycznej wentylacji, ogrzewania i oświetlenia - dodaje.

W tym samym miejscu znaleziono cały sprzęt niezbędny do prowadzenia plantacji - doniczki, nasiona konopi oraz nawozy. Zabezpieczono też ponad 12 kilogramów marihuany wysokiej jakości i pieniądze pochodzącą z handlu narkotykami.

Zatrzymani mężczyźni to poznaniacy. Przebywają obecnie w areszcie. Już postawiono im zarzuty. Grozi im do 15 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro