Reklama
Reklama

Awantura Romów w Galerii Malta: interweniowała policja

W poniedziałek około godziny 19.00 w Galerii Malta doszło do awantury pomiędzy Romami. Jak relacjonuje nasza czytelniczka, uczestnicy zajścia bili się m.in. pałkami. Do zdarzenia doszło na parterze, a w pobliżu zajścia, w trakcie jego trwania, zamykano nawet sklepy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 19.00 na terenie Galerii Malta. Na parterze pojawiła się grupa Romów i w pewnym momencie doszło do ogromnej awantury między nimi. - Wyskoczyli na siebie z pałkami. W okolicy zamykano nawet sklepy - relacjonuje nasza czytelniczka. - Jeden z mężczyzn wyciągnął teleskopową pałkę, którą później mu odebrano. Ktoś krzyczał, że mają broń. Jeden z uczestników zajścia wleciał do kawiarni, w której były między innymi dzieci. Inny mężczyzna "wylądował" na witrynie sklepu z biżuterią, ale szyba na szczęście nie pękła. Ludzie byli zszokowani - dodaje.

Ostatecznie na miejscu interweniowała policja. - Mamy odnotowane takie zdarzenie - mówi Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Była to awantura, doszło do ostrej wymiany zdań, ale nikomu nic się nie stało. W sklepie nie stwierdzono żadnych uszkodzeń - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro