Reklama
Reklama

2016: aż osiem długich weekendów!

Tylko sześć długich weekendów mieliśmy w 2015 roku. Przyszły rok będzie pod tym względem znacznie lepszy - kalendarz pozwala na leniuchowanie w długie weekendy aż 8 razy.

Pierwszy dzień wolny od pracy w 2016 roku to tradycyjnie 1 stycznia, który przypada w piątek. Automatycznie zyskujemy więc pierwszy długi weekend w nowym roku. Jeśli zdecydujemy się na wzięcie wolnego również w poniedziałek i wtorek (4 i 5 stycznia) zyskamy aż 6 dni wolnych - 6 stycznia obchodzimy bowiem Święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym od pracy.

Następny długi weekend dopiero w marcu - na Wielkanoc. W 2016 roku święta przypadają 27 (niedziela) i 28 marca (poniedziałek). To więc kolejny długi weekend. Mniej więcej po miesiącu znowu będziemy się cieszyć dłuższym wolnym. Co prawda 1 maja (Święto Pracy) przypada w niedzielę, ale za to 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja) przypada we wtorek. Biorąc urlop w poniedziałek mamy 4 dni wolne od pracy.

Kolejne 4 dni wolne będziemy mieć w maju - z okazji Bożego Ciała, które przypada w przyszłym roku 26 maja. Biorąc wolne w piątek mamy drugą długą "majówkę". Dobre informacje dotyczą sierpnia. W tym roku Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) przypadało w sobotę. W roku 2016 będzie to poniedziałek, co oznacza następny długi weekend.

Pod względem dni wolnych od pracy wyjątkowo udany będzie też listopad. 1 listopada, a więc Wszystkich Świętych, przypada we wtorek. Biorąc wolne w poniedziałek mamy 4 dni wolne. 11 listopada, a więc Święto Niepodległości, to w przyszłym roku piątek - i następny długi weekend.

Przyszłoroczne święta Bożego Narodzenia również dadzą nam długi weekend, choć nie tak długi jak tegoroczny. Wigilia przypada w sobotę, a dwa dni świąt - w niedzielę i poniedziałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro