Reklama
Reklama

Poznań: 3 mężczyzn pobiło 28-latka. Ukradli mu telefon, którym później zrobili sobie zdjęcia

Do ataku doszło w Parku Marcinkowskiego | fot. Prawo do miasta - archiwum

W niedzielę wieczorem trzech mężczyzn zaatakowało w Parku Marcinkowskiego w Poznaniu 28-latka. Pobili go i ukradli mu telefon, którym później robili sobie zdjęcia. Zostali zatrzymani na Starym Rynku. Byli pijani.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, do zdarzenia doszło przed godziną 20.00 w niedzielę na terenie Parku Marcinkowskiego. 28-latek przechodził przez park z koleżanką. W pewnym momencie zaatakowało go trzech mężczyzn. Pobili 28-latka, skopali go, a następnie ukradli mu telefon komórkowy.

O zdarzeniu natychmiast poinformowano policję. Rozpoczęto poszukiwania sprawców, które nie trwały długo. Po kilkudziesięciu minutach mężczyzn zatrzymano na poznańskim Starym Rynku. Udało się odzyskać skradziony telefon, który napastnicy wykorzystali do... zrobienia sobie zdjęć.

Napastnicy byli pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało od 0,5 do 1,5 promila w wydychanym powietrzu. To mieszkańcy Poznania, Gdańska i Stargardu Szczecińskiego, którzy mieli w przeszłości kontakt z wymiarem sprawiedliwości m.in. w związku z rozbojami, pobiciami i włamaniami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro