Reklama
Reklama

A2: będzie drożej za przejazd odcinkiem Konin - Nowy Tomyśl

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

W styczniu tego roku wprowadzono ostatnią podwyżkę opłat za przejazd autostradą A2 pomiędzy Koninem i Nowym Tomyślem. Kierowcy samochodów osobowych i motocykli płacą obecnie 17 złotych za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków. Od 1 marca będzie to już 18 złotych.

Z dniem 1 marca 2016 roku wzrosną stawki opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku zarządzanym przez Autostradę Wielkopolską. - Nowymi stawkami objęte zostaną pojazdy kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe), gdzie opłaty wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr. Zmianie ulegnie również taryfikator dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne), dla których opłaty wzrosną o 20 groszy za km. Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowym Tomyślem nie zmieni się - informuje Zofia Kwiatkowska z Autostrady Wielkopolskiej.

Zmiany wejdą w życie dopiero w marcu, by nie dotknęły osób korzystających z A2 w okresie ferii zimowych. Przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków A2 między Koninem i Nowym Tomyślem będzie kosztować 18 złotych (w przypadku aut osobowych i motocykli) oraz 180 złotych (w przypadku pojazdów ponadnormatywnych). - Stawki opłat za pozostałe kategorie II-IV pozostaną bez zmian - dodaje.

Przypominamy, że trwają przygotowania do poszerzenia bezpłatnej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu. Jak informuje Autostrada Wielkopolska, do końca 2015 roku na przygotowanie wydanych zostanie 20 milionów złotych. - Obecnie prowadzone są wymagane prawem prace przygotowawcze zmierzające do poszerzenia o trzeci pas ruchu 13 km odcinka obwodnicy od węzła Komorniki do węzła Krzesiny - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro