Reklama
Reklama

Kolejne dzikie wysypisko przy Karpiej: "coraz więcej wysypisk pochodzenia budowlanego"

fot. czytelnik

Jeden z naszych czytelników podczas świątecznego spaceru natknął się na dzikie wysypisko przy ulicy Karpiej w Poznaniu. Okazuje się, że choć liczba takich wysypisk ze śmieciami komunalnymi maleje, coraz większy problem stanowi nielegalne pozbywanie się odpadów pochodzenia budowlanego.

- Podczas świątecznej przechadzki nad Wartę można napotkać na taki oto widok niemal na środku drogi. To okolice wiaduktu na Karolinie - napisał do nas czytelnik. Chodzi o rejon ulicy Karpiej na północy Poznania.

O sprawie poinformowaliśmy straż miejską. - Informację przekazałem do referatu Piątkowo. Czy uda się ustalić sprawcę - zobaczymy, ale z pewnością poinformujemy zarządcę terenu o konieczności uporządkowania śmieci - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik SM. - Rejon ul. Karpiej to tradycyjny już teren nie tylko na spacery z pieskiem ale również dla śmieciarzy nielegalnie pozbywający się rozmaitych odpadów - dodaje.

Okazuje się, że w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie zmniejszyła się liczba dzikich wysypisk ze śmieciami komunalnymi. Inaczej jest w przypadku odpadów pochodzenia budowlanego - tych jest coraz więcej na terenach zielonych. - Chodzi o wszelkie odpady powstające nie tylko przy okazji nowo budowanego domu ale również przy wszelkich remontach czy przeróbkach. Z tego względu, w 2015 roku, wprowadziliśmy jako zadanie osobne, kontrolę wszelkich budów na terenie miasta. Szybko okazało się, że problem w poprawnym gospodarowaniu odpadami budowlanymi występuje przy okazji budownictwa jednorodzinnego, a nie przy dużych projektach budowlanych. Z pewnością jest poprawa, ale jak widać na załączonym zdjęciu, nie do wszystkich dotarliśmy - tłumaczy Piwecki.

Straż miejska apeluje do mieszkańców, by w przypadku zauważenia osoby wyrzucającej śmieci na drogę czy teren zielony - zrobić zdjęcie np. auta, z którego śmieci są wyrzucane i poinformować o tym SM. Pozwoli to na szybkie ustalenie sprawcy. - Nie należy samemu interweniować - kończy Piwecki.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 28.12.2015 r., godz. 10.54
    Aktualizacja
    poniedziałek, 28.12.2015 r., godz. 10.54
    Jak się okazuje, wysypisko znajduje się w tym miejscu od kilku miesięcy. Mimo zwrócenia uwagi przez SM właścicielowi nieruchomości - PKP - na konieczność uprzątnięcia śmieci, do dziś tego nie zrobiono.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro