Reklama

Poznań: ostatni tak ciepły dzień w tym roku. Idzie mróz!

Poznańska Starołęka | fot. Joanna Barczak
Poznańska Starołęka | fot. Joanna Barczak

W ciągu kilku ostatnich dni do naszej redakcji dotarły zdjęcia roślin na terenie Poznania, które zachowują się tak jak wiosną. Wszystko przez wysokie temperatury. W najbliższych dniach pogoda się zmieni - warto już teraz zabezpieczyć ogródki.

Dawno w Poznaniu nie mieliśmy tak ciepłych świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię termometry pokazywały kilkanaście stopni Celsjusza. Do naszej redakcji dotarły zdjęcia, na których widać m.in. kwitnącą różę przy ulicy Palacza, bazie, a także... żonkile. To już jednak ostatni dzień "wiosny" tej zimy. Idzie ochłodzenie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


- Jeszcze w poniedziałek na termometrach w Poznaniu zobaczymy maksymalnie 8 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadnie do 0 stopni, a już we wtorek w ciągu dni maksymalnie będą 3 stopnie - mówi Marek Pruchniewicz, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu.

Kolejne noce będą znacznie chłodniejsze. - W środę nad ranem termometry pokażą -3 stopnie, w czwartek -4, a w Nowy Rok nawet -8 stopni. Kolejne dni to temperatury w nocy rzędu -8 lub -10 stopni, a przy gruncie będzie jeszcze chłodniej - dodaje.

Zimno będzie też w dzień. - W środę możemy liczyć na 0 stopni w ciągu dnia, a od piątku termometry maksymalnie pokażą -1/-2 stopnie Celsjusza. Będzie też występować umiarkowany wiatr, który może wzmagać uczucie zimna - zaznacza.

Na śnieg w Poznaniu w najbliższych dniach nie ma co liczyć. - Mogą się pojawić jakieś opady śniegu, ale raczej symboliczne. Od środy będzie sporo słońca, a w nocy niebo będzie bezchmurne, stąd tak niskie temperatury - kończy.

Warto pomyśleć o tym, by zabezpieczyć ogródki - rośliny czy instalacje wodne na działkach. Polecamy też wyposażenie auta w zimowe opony. Z pewnością są jeszcze osoby, które wcześniej tego nie zrobiły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro