Reklama
Reklama

Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego... bez Jacka Jaśkowiaka

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, nie wziął udziału w niedzielnych obchodach 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego czym zaskoczył poznaniaków. Rzeczniczka prezydenta tłumaczy, że ten przebywa obecnie na urlopie.

Na dwóch facebookowych profilach Jacka Jaśkowiaka (publicznym i prywatnym) trwa dyskusja na temat nieobecności prezydenta naszego miasta na niedzielnych obchodach 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. - Panie Prezydencie. Jak się nie rozumie swojej roli, to należy uwolnić miasto od swojej kłopotliwej prezydentury. Braku Pańskiej obecności na obchodach wybaczyć nie sposób. Pan już nie jest pełnoprawnym Prezydentem Poznania. Pańskie poglądy nie mają zaznaczenia. Pan się zachował skandalicznie - pisze Przemysław. - Jedno słowo do Pańskiego udziału w obchodach: wstyd - pisze Agata.

Na oficjalnym profilu prezydenta pojawiła się krótka informacja o powstaniu: "Powstanie Wielkopolskie zakończyło się wielkim sukcesem. Powstańcy zrealizowali wszystkie cele, a zdobyty przez nich największy w historii łup wojenny pozwolił Polsce obronić granice przed bolszewikami. Może już czas, byśmy bardziej doceniali powstania zakończone sukcesem, a nie klęską?". Kilka godzin później na prywatnym profilu umieszczono natomiast zdjęcie prezydenta w łóżku z żoną, wnuczką i psem oraz podpisem "Najmilsza pobudka w moim życiu. Wnuczka Emilka wstaje o 6.00 również w święta. Z tej ogólnej radości pobudki Klusia też wskoczyła nam do łóżka".

W internecie już pojawiły się memy wykorzystujące zdjęcie prezydenta Poznania. Podpisano je: "Nie byłem na obchodach Powstania Wielkopolskiego bo robiłem zdjęcia w łóżku" i "Nie byłem na obchodach Powstania Wielkopolskiego bo musiałem się wyspać".

Sam prezydent nie zabrał głosu w tej sprawie. Radio Merkury rozmawiało na ten temat z Hanną Surmą, rzeczniczką prezydenta. Ta tłumaczy, że prezydent przebywa od kilku dni na urlopie z rodziną, bo w ostatnich miesiącach nie miał czasu dla bliskich. Do pracy wróci w środę. Surma zapowiada, że prezydent chce wziąć udział w obchodach rocznicy Powstania Wielkopolskiego w przyszłym roku.

Czy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak powinien być obecny na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro