Reklama
Reklama

Na Morasku powstanie Uniwersytecki Park Historii Ziemi?

fot. J. Gładysiak/Biuletyn Miejski
fot. J. Gładysiak/Biuletyn Miejski

Uniwersytecki Park Historii Ziemi ma opowiadać historię naszej planety od jej powstania do czasów dzisiejszych. Władze UAM wydzieliły już dziesięć hektarów, na których ma powstać park.

Do tej pory na Morasku powstawały jedynie dydaktyczne budynki uczelni, ale już wkrótce za istniejącym kampusem może powstać Uniwersytecki Park Historii Ziemi. Uczelnia powołała już Centrum Uniwersytecki Park Historii Ziemi oraz wyznaczyła dziesięć hektarów, na których powstanie większość obiektów parku -Jest to pomysł całkowicie autorski i unikatowy. To będzie przedstawienie historii Ziemi od jej początku do dzisiaj. Obecnie staramy się przekonać odpowiednie władze, że pomysł warto wdrożyć - zapowiada prof. Jerzy Fedorowski, szef Centrum Uniwersytecki Park Historii Ziemi.

W ramach parku powstanie między innymi planetarium, pawilon archeologiczny, biologiczny i geologiczny- Uniwersytecki Park Historii Ziemi to pomysł, który zakłada ciągłą edukację na każdym poziomie wykształcenia i wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Ma to być też miejsce wypoczynku, spędzania czasu, ale także miejsce prowadzenia badań - zapowiada Fedorowski. Do pomysłu pozytywnie odnosi się prezydent Jacek Jaśkowiak, a prof. Jerzy Fedorowski liczy, że miasto wejdzie do konsorcjum, które zajmie się prowadzeniem parku. Do konsorcjum zaproszonoZarząd i Radę Miasta Poznania, Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Całkowity koszt inwestycji to 450 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro