Reklama
Reklama

Pixel sprzedadzą za ponad 136 milionów złotych!

Biurowiec Pixel zlokalizowany przy ulicy Grunwaldzkiej zmieni właściciela. Właśnie podpisano umowę przedwstępną z nabywcą obiektu - spółką Global Trade Centre. Budynek zostanie sprzedany za ponad 136 milionów złotych. Swoją siedzibę ma tu Allegro.

Spółka GTC informuje, że doszło do podpisania umowy przedwstępnej między GTC Wilson Park i spółką Pixel1. - Budynek biurowy Pixel jest w całości wynajęty przez renomowanych najemców. Spółka zamierza kontynuować działalność związaną z wynajmem biurowca, który stanie się częścią portfela generującego przychody Grupy GTC. Cena nabycia netto wyniesie 32.217.491,41 euro, co na dzień przekazania raportu bieżącego, zgodnie ze średnim kursem wymiany walut EUR/PLN ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, stanowi równowartość 136.637.602,83 zł. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Spółki oraz z kredytu bankowego - informuje GTC w oficjalnym komunikacie.

Pixel został oddany do użytku w 2013 roku. Od początku obiekt zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci jest wynajmowany przez Grupę Allegro. Ma 14500 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu o rozwiązaniach zastosowanych w budynku - m.in. łące na dachu czy pełnym wyposażeniu dla rowerzystów łącznie z parkingiem, szatnią i suszarnią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro