Reklama
Reklama

Stare Żegrze: powstanie nowy blok, w pobliżu istniejących

fot. RBW
fot. RBW

Prawdopodobnie w styczniu rozpocznie się budowa nowego bloku na osiedlu Stare Żegrze na poznańskich Ratajach. Na terenie, który do tej pory "straszył" mieszkańców powstaną mieszkania. "Diament Żegrza" będzie mieć 8 kondygnacji naziemnych i ma być gotowy pod koniec 2017 roku.

Teren w sąsiedztwie sklepów Aldi i Biedronka przy ulicy Redarowskiej na osiedlu Stare Żegrze od lat jest "zapuszczony". Przez lata mieszkańcy chodzili tędy na skróty do pobliskich sklepów. Jakiś czas temu prywatną działkę ogrodzono, co spotkało się z niezadowoleniem poznaniaków.

Dziś docierają do nas kolejne sygnały w sprawie terenu. Wkrótce ma się tu rozpocząć budowa nowego bloku, - W środku osiedla ma powstać wysoki blok mieszkalny. Pozwolenie na budowę już jest (potwierdza biuro inwestora).. pytanie tylko, kto w Poznaniu wydaje takie bezmyślne pozwolenia - pyta nasza czytelniczka, Paulina. - Kogo obchodzi to, że mieszkańcy zaglądać sobie będą chcąc nie chcąc w okna, że nie wspomnę o infrastrukturze parkingowej. Wiemy jak to będzie: parking podziemny nowego bloku będzie płatny i rzadko kogo będzie na niego stać, więc auta będą stawać no właśnie gdzie? Już teraz jest ciasno - dodaje. Pyta też gdzie podzieją się jeże, które zamieszkują ten teren.

Rzeczywiście, przy Redarowskiej wkrótce ruszy budowa bloku. - Będzie mieć 8 kondygnacji naziemnych oraz 1 podziemną (parking) - dowiadujemy się u dewelopera, RBW Deweloper Poznań. - Prace ruszą na początku przyszłego roku i powinny się zakończyć pod koniec 2017 roku.

Grzegorz Berger, kierownik osiedla Stare Żegrze przyznaje, że rozmów z deweloperem na temat tego terenu administracja osiedla nie prowadziła. - Kiedyś owszem prowadziliśmy rozmowy, ale z innym deweloperem. Z tym, który teraz chce budować blok, nie rozmawialiśmy - mówi.

RBW Deweloper to potwierdza. - Spółdzielnia nie była dla nas stroną w tej sprawie. Stroną były dla nas Miasto Poznań oraz Aldi. Miastu podobał się nasz projekt, Aldi także nie miał żadnych uwag.

Według Bergera zagospodarowanie tego terenu to dobra informacja dla mieszkańców. - Ten teren od lat wyglądał źle. Był zaniedbany. Teraz jest szansa, że będzie wyglądać estetycznie - tłumaczy. Podobnego zdania jest Szymon Ossowski, przewodniczący Rady Osiedla Żegrze. - Oczywiście, że chciałbym tam park. Ale jest to teren prywatny i trzeba na sprawy patrzeć racjonalnie. Ten teren od lat nie wygląda dobrze, a nowy blok może to zmienić - mówi.

Sprzedaż mieszkań w inwestycji już ruszyła. Za mieszkanie o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych trzeba zapłacić przeważnie ponad 300 tysięcy złotych. Największe mieszkanie - ponad 160-metrowe - kosztuje milion złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro