Reklama
Reklama

Wigilie dla potrzebujących: między innymi na MTP

fot. Mateusz Kina - archiwum
fot. Mateusz Kina - archiwum

Nawet 1700 osób potrzebujących zbierze się 24 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach Wigilii organizowanej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W spotkaniu tradycyjnie weźmie udział m.in. arcybiskup Stanisław Gądecki.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje 24 grudnia Wigilię dla osób potrzebujących. Bierze w niej udział około 1700 osób. Na stołach są tradycyjne wigilijne potrawy, ciasta. Przygotowania do tego wydarzenia zaczynają się już po wakacjach.

Od lat Wigilia jest organizowana głównie z myślą o osobach, które korzystają na co dzień z jadłodajni Caritasu. Tam można dostać zaproszenie na wieczerzę. Jeśli jednak są wolne miejsca - wpuszczane są też osoby, które zaproszeń nie mają.

Drzwi Międzynarodowych Targów Poznańskich zostaną otwarte 24 grudnia o 10.30. Po godzinie 11.00 odbędzie się dzielenie opłatkiem, a następnie zacznie się wieczerza. Na 12.00 zaplanowano przemówienie arcybiskupa Gądeckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymają też paczki z jedzeniem.

Wigilię organizuje także Fundacja Barka. - Rozpocznie się 24 grudnia o 17.30 w auli im. Św. Jana Pawła II, w siedzibie Fundacji, na Zawadach, ul. św. Wincentego 6/9 w Poznaniu (budynek B, I piętro). Serdecznie zapraszamy osoby samotne, bezdomne, bezrobotne i wszystkich, którzy chcą zaznać uroczystej atmosfery tego niezwykłego spotkania - zachęcają organizatorzy.

Czy Twoim zdaniem w Poznaniu są potrzebne spotkania wigilijne dla potrzebujących?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro