Reklama
Reklama

Budżet miasta na 2016 rok uchwalony

Poznańscy radni przyjęli we wtorek miejski budżet na 2016 rok. Wydatki miasta w 2016 roku oszacowano na 3 mld 152 mln złotych.

Projekt budżetu po raz pierwszy przygotował Jacek Jaśkowiak, a radni wszystkich klubów zgłosili do niego 210 poprawek. Ostatecznie 92 z nich zostały uwzględnione, a wydatki miasta oszacowana na 3 mld 152 mln złotych - Będziemy debatować nie nad budżetem prezydenta Jacka Jaśkowiaka, ale nad naszym wspólnym budżetem. Pracowaliśmy nad nim z wszystkimi klubami. Wspólnym mianownikiem, na którym opiera się ten projekt jest dobro mieszkańców Poznania. Staraliśmy się uwzględnić poprawki wszystkich klubów, ale nie na wszystko są środki. To jest budżet, który w moim przekonani pozwoli nam zwiększyć dochody miasta w przyszłości, ale jest to też budżet troski o finanse miasta - mówił prezydent Jacek Jaśkowiak podczas sesji budżetowej Rady Miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Projekt chwali między innymi radny koalicyjnego klubu - Widzimy w tym budżecie nowoczesne myślenie o polityce prorodzinnej, zakłada on różne formy wsparcia dla młodych rodzin, będą postulowane przez nas zajęcia korekcyjne i logopedyczne dla przedszkolaków. Cieszy nas też nowe podejście do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych poznaniaków. Do tej pory funkcjonowało przekonanie, że każdy musi się o to zatroszczyć sam - mówił Tomasz Lewandowski i dodawał - Marzy nam się lewicowy, zielony Poznań i poprzez ten budżet to marzenie może być realizowane. To samo dotyczy rozwoju sportu dostępnego dla wszystkich, wystarczy wspomnieć dokończenie stadionu żużlowego.

Projekt budżetu poparło 21 radnych, 11 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro