Reklama
Reklama

Pływanie: Kacper Majchrzak z Warty Poznań mistrzem Polski

fot. Dominika Drabik, portal megatimming.pl
fot. Dominika Drabik, portal megatimming.pl

Bardzo dobre rezultaty podczas pływackich mistrzostw Polski w Lublinie osiągnął zawodnik Warty Poznań, Kacper Majchrzak. Wywalczył w sumie sześć medali, a najcenniejszy z nich to złoto w rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym.

Majchrzak na wspomnianym dystansie okazał się najlepszy w kategoriach seniorów i młodzieżowców (do lat 23). Czas 1:42.76 to jego rekord życiowy, a także 3. w tym roku wynik w Europie i 7. na świecie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Majchrzak pobił swoją "życiówkę" także na 100 metrów stylem dowolnym (46.97), co dało 2. miejsce wśród młodzieżowców i 3. wśród seniorów. Na obu dystansach pływak Warty wypełnił minima kwalifikacyjne na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Londynie. Podobnie było na 50 metrów stylem dowolnym - tutaj na szyi poznanianka zawisło srebro kategorii młodzieżowej.

Ostatnie dwa krążki to srebro (4x100m) i brąz (4x100m) w młodzieżowej rywalizacji stylem dowolnym.

Majchrzak to absolwent Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. We wrześniu ukończył 23. rok życia. Na swoim koncie ma już m.in. występ podczas igrzysk olimpijskich.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro