Reklama
Reklama

Estakadą katowicką pojedziemy do końca czerwca

fot. PIM

Ostatniego dnia grudnia miało wygasnąć pozwolenie na warunkowe użytkowanie południowej jezdni estakady w ciągu ulicy Krzywoustego. Nowa jezdnia północna ma być gotowa latem przyszłego roku. Już wiadomo, że po starej konstrukcji pojedziemy co najmniej do końca czerwca przyszłego roku.

W marcu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję w sprawie użytkowania południowej nitki estakady katowickiej. - Ruch na estakadzie zostanie utrzymany do końca tego roku - mówił Paweł Łukaszewski, PINB. - Taki termin zaproponowano w ekspertyzie stanu technicznego obiektu przygotowanej przez Politechnikę Poznańską na zlecenie zarządcy drogi i przychyliłem się do tej propozycji - dodał. PINB w marcu podkreślał, że stan techniczny obiektu nie uległ wyraźnemu pogorszeniu od września, gdy przygotowywano wcześniejszą ekspertyzę.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Do końca okresu warunkowego użytkowania estakady pozostało niewiele czasu. Dziś już jednak wiadomo, że trasą pojedziemy dłużej - do końca czerwca 2016 roku. Jak informuje Głos Wielkopolski, taką decyzję w tym tygodniu wyda Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Dlaczego on? - Rzeczywiście to już nie Powiatowy Inspektorat zajmuje się tą sprawą. Pod koniec października, decyzją Rady Miasta, kategoria ulicy Krzywoustego została zmieniona z gminnej na wojewódzką. Tym samym to Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego ma pod swoją pieczą trasę - tłumaczy dziś Paweł Łukaszewski, PINB.

Podobnie jak w przypadku poprzednich decyzji dotyczących przedłużenia użytkowania estakady - jest ona obarczona pewnymi warunkami. Jeden ma dotyczyć utworzenia kolejnej podpory pod konstrukcją estakady, a drugi wykonania przeglądu obiektu w marcu.

Przypominamy, że powstająca obecnie nowa część estakady katowickiej ma być gotowa latem - do końca sierpnia. Wówczas auta będą się poruszać po nowej jezdni, a budowlańcy przeniosą się na nitkę południową.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro