Reklama

Estakadą katowicką pojedziemy do końca czerwca

fot. PIM
fot. PIM

Ostatniego dnia grudnia miało wygasnąć pozwolenie na warunkowe użytkowanie południowej jezdni estakady w ciągu ulicy Krzywoustego. Nowa jezdnia północna ma być gotowa latem przyszłego roku. Już wiadomo, że po starej konstrukcji pojedziemy co najmniej do końca czerwca przyszłego roku.

W marcu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję w sprawie użytkowania południowej nitki estakady katowickiej. - Ruch na estakadzie zostanie utrzymany do końca tego roku - mówił Paweł Łukaszewski, PINB. - Taki termin zaproponowano w ekspertyzie stanu technicznego obiektu przygotowanej przez Politechnikę Poznańską na zlecenie zarządcy drogi i przychyliłem się do tej propozycji - dodał. PINB w marcu podkreślał, że stan techniczny obiektu nie uległ wyraźnemu pogorszeniu od września, gdy przygotowywano wcześniejszą ekspertyzę.

Do końca okresu warunkowego użytkowania estakady pozostało niewiele czasu. Dziś już jednak wiadomo, że trasą pojedziemy dłużej - do końca czerwca 2016 roku. Jak informuje Głos Wielkopolski, taką decyzję w tym tygodniu wyda Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Dlaczego on? - Rzeczywiście to już nie Powiatowy Inspektorat zajmuje się tą sprawą. Pod koniec października, decyzją Rady Miasta, kategoria ulicy Krzywoustego została zmieniona z gminnej na wojewódzką. Tym samym to Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego ma pod swoją pieczą trasę - tłumaczy dziś Paweł Łukaszewski, PINB.

Podobnie jak w przypadku poprzednich decyzji dotyczących przedłużenia użytkowania estakady - jest ona obarczona pewnymi warunkami. Jeden ma dotyczyć utworzenia kolejnej podpory pod konstrukcją estakady, a drugi wykonania przeglądu obiektu w marcu.

Przypominamy, że powstająca obecnie nowa część estakady katowickiej ma być gotowa latem - do końca sierpnia. Wówczas auta będą się poruszać po nowej jezdni, a budowlańcy przeniosą się na nitkę południową.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro