Reklama
Reklama

Żłóbek pojawił się na poznańskim lotnisku

W piątek świąteczna atmosfera zawitała na Ławicę. W terminalu lotniska po raz dziesiąty stanął żłóbek "W drodze".

W piątek w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Poznań-Ławica już po raz dziesiąty stanął żłóbek " W drodze". Pojawiły się figury naturalnej wielkości wykonane z litego drewna. Ich autorem jest ludowy artysta rzeźbiarz Jerzy Kopeć. W przeszłości żłóbek wykonany przez artystę posiadał 5 postaci, a w 2014 dołączyła do nich 6 postać, rzeźba przedstawiająca Podróżnika.

PÓŁKOLONIE "SZTUKA SPORTU" Będziemy poznawać, tworzyć i odkrywać - jak połączyć sport ze sztuką i nie tylko!
REKLAMA

To świąteczna poznańska tradycja, którą rozpoczął ks. Witold Broniewski, który jest pomysłodawcą żłóbków na lotniskach i dworcach kolejowych całego świata.

Podczas inauguracji żłóbka "W drodze" odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Alerty pierwszego stopnia dotyczą również Poznania i powiatu
18℃
12℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
6.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro