Reklama
Reklama

W Wielkopolsce będą budować gazociąg za 847 mln zł

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

W piątek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał pozwolenie na budowę blisko 160 kilometrów gazociągu wysokiego ciśnienia na odcinku Lwówek-Odolanów.

Budowa gazociągu realizowana będzie przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym według planów jest położenie odcinka stalowego gazociągu wysokiego ciśnienia o długości ok. 114 kilometrów. Na odcinku od Węzła Przesyłu Gazu Lwówek do Węzła Krobia powstaną obiekty inżynierskie: Zespół Zaporowo-Upustowy Opalenica, rozbudowany Węzeł Kotowo, Zespół Zaporowo-Upustowy Kościan, Zespół Zaporowo-Upustowy Krzemieniewo wraz z infrastrukturą towarzyszącą - informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Natomiast w drugim etapie ma powstać odcinek gazociągu o długości około 54 km. Ma on połączyć węzły Krobia i Odolanów. Nowy odcinek gazociągu powstanie na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego w gminach Lwówek, Kuślin, Opalenica, Grodzisk Wielkopolski, Granowo, Kamieniec, Kościan, Krzywiń, Osieczna, Krzemieniewo, Poniec, Krobia, Pępowo, Kobylin, Zduny, Cieszków, Milicz, Sulmierzyce i Odolanów.

Według planów prace mają zakończyć się w czwartym kwartale 2018 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 847 mln zł. Kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 3,59 mln zł - dodaje Stube.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro