Reklama
Reklama

Świąteczna Bimba z Gwiazdorem w wyjedzie na ulice Poznania

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę na ulice Poznania znów wyjedzie Świąteczna Bimba z Gwiazdorem. To ostatnia szansa by się nią przejechać w tym roku.

Specjalnie udekorowany tramwaj już po raz czternasty wyjeżdża na ulice Poznania. Przejażdżka takim tramwajem będzie możliwa jeszcze tylko 20 grudnia w godzinach od 12:00 do 18:00.

Trasa Świątecznej Bimby:

os. Sobieskiego - trasa PST - Most Teatralny - Gwarna - Wrocławska - Kórnicka - Rondo Śródka - Plac Wielkopolski - Most Teatralny.

Na pokładzie Bimby Gwiazdor będzie rozdawał słodycze i drobne upominki. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami! Świąteczny tramwaj będzie można usłyszeć i zobaczyć z daleka. Będzie on specjalnie udekorowany a z jego pokładu rozbrzmiewać będą kolędy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca AWF. Za sterami Bimby zasiądzie prawdziwy Gwiazdor w towarzystwie konduktorów z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Przejazdy są bezpłatne. Mamy nadzieję, że wigilijny tramwaj stanie się - jak co roku - przedświąteczną atrakcją Poznania, która wniesie na ulice naszego miasta dużo dziecięcej radości i nastroju właściwego świętom Bożego Narodzenia, a przy okazji dowiezie wszystkich na Stary Rynek, na poznańskie Betlejem - informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro