Reklama

Plany Skanska wobec dawnego dworca PKS: nowoczesna zabudowa biznesowa

Taką wizję zabudowy terenu prezentowano kilka lat temu | fot. Pracownia Architektoniczna Grzegorza Czerwińskiego
Taką wizję zabudowy terenu prezentowano kilka lat temu | fot. Pracownia Architektoniczna Grzegorza Czerwińskiego

Już w czwartek informowaliśmy, że podpisano umowę przedwstępną na sprzedaż terenu dawnego dworca PKS przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice. Nowym właścicielem gruntu zostanie Skanska, która zdradza, jakie ma plany.

Sukcesem zakończyły się negocjacje prowadzone między PKS Poznań i Skanska. Ostatecznie nieruchomość z dawnym dworcem PKS przy skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice i Matyi zostanie sprzedana nowemu właścicielowi - firmie Skanska - za 63,5 mln złotych. - Bardzo się cieszę, że kupujemy ten wyjątkowy dla Poznania teren. W najbliższych latach będziemy tu realizować nowoczesną zabudowę śródmiejską o dominującej funkcji biurowej - wyjaśnia Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

- Będzie to nowa jakość przestrzeni w centrum Poznania i wypełnienie pustego miejsca pomiędzy secesyjną Wildą, Dworcem Głównym oraz ścisłym Śródmieściem. Mocno wierzymy w potencjał gospodarczy Poznania, a nasza inwestycja jest odpowiedzią na dobry klimat do rozwoju biznesu. Chcemy wspierać dalszy dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług. W ciągu ostatnich lat zasoby biurowe miasta wzrosły niemal dwukrotnie, a Poznań stał się atrakcyjną lokalizacją dla dużych firm. Widzimy to i chcemy nadal inwestować w stolicę Wielkopolski - dodaje.

Nie wiadomo obecnie kiedy dojdzie do "fizycznej" sprzedaży nieruchomości, a także kiedy miałyby się tutaj rozpocząć pierwsze prace. Przypominamy, że Skanska realizuje obecnie inny projekt biurowy w Poznaniu - Maraton przy ulicy Królowej Jadwigi. Inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Czy śródmiejska zabudowa z przewagą biur to dobry pomysł na zagospodarowanie terenu bo byłym dworcu PKS?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro