Reklama
Reklama

Wrocławska: "strasząca" kamienica sprzedana za prawie 7 mln zł

W październiku pisaliśmy o planach miasta związanych ze sprzedażą zniszczonej kamienicy położonej pomiędzy ulicami Kozią, Szkolną i Wrocławską. W czwartek budynek zmienił właściciela. Sprzedano go za blisko 13 mln złotych, ale nabywca zapłaci tylko połowę.

W październiku pisaliśmy o tym, że po latach w końcu nie ma przeszkód, by sprzedać "straszącą" kamienicę położoną między ulicami Kozią, Szkolną i Wrocławską w pobliżu Starego Rynku. - Dokonamy sprzedaży tej nieruchomości, która ma przyjęty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - mówił wówczas Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Nie ma ryzyka, że z budynkiem zostanie zrobione coś niezgodnie z jego przeznaczeniem. Kamienica może być zagospodarowana pod funkcję hotelową, usługową - dodał.

Licytacja nieruchomości odbyła się w czwartek. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie około 5 mln złotych. Ponieważ obiekt jest objęty nadzorem konserwatorskim - obowiązuje 50-procentowa bonifikata.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w licytacji udział wzięło 7 podmiotów. Ostatecznie nowym właścicielem kamienicy została spółka z Gdańska, która wylicytowała budynek za 12,7 mln złotych. Po bonifikacie kwota, jaką uzyska miasto to niespełna 7 mln złotych.

Nabywca chce do końca 2017 roku przeprowadzić kompleksowy remont kamienicy. Na parterze mają się mieścić lokale gastronomiczne, a na piętrach - apartamenty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro