Reklama
Reklama

Z Kartą Rodziny Dużej łatwiej do lekarza

Rodziny, które posiadają miejską Kartę Rodziny Dużej szybciej mogą skorzystać z leczenia w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. W rejestracji do lekarza pomoże poznańskie Call Center.

Funkcjonująca od roku Karta Rodziny dużej jest ułatwieniem dla rodzin wielodzietnych. W tej chwili karta ma już 180 partnerów są to między innymi sklepy, kina czy pływalnie. Dla części tych rodzin w dalszym ciągu kultura sport czy inne formy aktywności są niedostępne nawet po tej zniżce. Dlatego zachęcamy też partnerów i to spotyka się z dobrym odzewem do innego mechanizmu - mówi Paweł Wosicki, prezes Fundacji Głos dla Życia.

Karta Rodziny Dużej cały czas się rozrasta. Osoby posiadające miejską kartę mogą zadzwonić do miejskiego Call Center by uzyskać połączenie z lekarzem specjalistą. Do POSUM trudno się dodzwonić, poza tym takie zgłoszenia mają tam być traktowane priorytetowo. Skracamy drogę pacjenta do udzielenia bardzo konkretnej albo porady zdrowotnej, albo pomocy w postaci umówienia do lekarza bądź przyjazdu do pacjenta do domu w nocy czy w weekend - mówi dr Piotr Nycz, dyrektor POSUM.

Zadajemy pytanie o pesel, imię i nazwisko - na podstawie tych danych weryfikujemy uprawnienie i osobę uprawnioną już możemy kierować do POSUM by mogła przedstawić swój problem - tłumaczy Konrad Zawadzki, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjnego UM.

Dzwonić można pod numer telefonu miejskiego Call Center 61- 646-33-44.

Kartę wyrobiło dopiero tylko 60 % uprawnionych osób, tzn posiadających troje i więcej dzieci. Wciąż osobno funkcjonują karty miejska, wojewódzka i ogólnopolska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro