Reklama
Reklama

Volkswagen o fabryce pod Wrześnią: "nie jest zagrożona"

fot. Volkswagen Poznań

Po doniesieniach agencji Reutersa na temat problemów z finansowaniem budowy fabryki VW pod Wrześnią, głos zabiera VW Poznań. Zapewnia, że inwestycja i jej finansowanie nie są zagrożone. Dodaje, że budowa przebiega zgodnie z harmonogramem.

W środę pisaliśmy o doniesieniach agencji Reutersa na temat zablokowania udzielenia kredytu Volkswagenowi na budowę nowej fabryki pod Wrześnią. Chodzi o 250 milionów euro (cała inwestycja pochłonie ponad 1,1 mld euro). Piszemy o tym TUTAJ.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Do sprawy odnosi się Volkswagen Poznań. - W związku z depeszą opublikowana przez Agencję Reuters, dotyczącą finansowania budowy nowej fabryki Volkswagena w Białężycach pod Wrześnią, uprzejmie informuję, że inwestycja Volkswagen Crafter nie jest w żaden sposób zagrożona, nie jest również zagrożone jej finansowanie. Prace przebiegają zgodnie z planem - zapewnia Dagmara Prystacka, rzeczniczka VW Poznań.

Volkswagen wyjaśnia, że obecnie kończone są hale produkcyjne - lakiernia, spawalnia i montaż. Hale od końca października są już ogrzewane, a prace toczą się również w środku. - Do końca grudnia gotowe będą parkingi dla pracowników oraz wewnętrzne drogi dojazdowe. To miejsce zdecydowanie coraz mniej przypomina już plac budowy - mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Na drugą połowę stycznia zaplanowano odbiory wstępne lakierni. W kolejnym miesiącu do nowych budynków biurowych przeprowadzą się pracownicy pracujący obecnie w tymczasowych kontenerach. Cały czas trwa budowa hali Zakładu Zabudów Specjalnych. Tam modele Crafter przygotowywane będą do indywidualnych potrzeb klientów.

Równocześnie trwa rekrutacja. - Od początku 2015 roku przeprowadziliśmy ponad 800 Assesment Center, czyli ćwiczeń grupowych, określających poszczególne umiejętności kandydatów - wyjaśnia Marcin Jankowski, dyrektor personalny Zakładu Crafter. - W tych ćwiczeniach wzięło udział blisko 5 tysięcy osób. Przeprowadziliśmy 4535 rozmów kwalifikacyjnych - dodaje.

W nowej fabryce pracować będzie około 3000 pracowników. Kolejne rekrutacje prowadzone będą w styczniu. Rocznie nowa fabryka ma produkować 100 tysięcy Volkswagenów Crafter. Pierwsze wyjadą z obiektu za rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro