Reklama

Park Kasprowicza: kryty basen zamiast toru wrotkarskiego?

Tak ma wyglądać tor wrotkarski | fot. CSW Arena
Tak ma wyglądać tor wrotkarski | fot. CSW Arena

Projekt zakładający powstanie Centrum Sportów Wrotkarskich na terenie Parku Kasprowicza zajął drugie miejsce w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego i ma zostać zrealizowany. Część mieszkańców Łazarza nie chce jednak obiektu w tym miejscu. Woli kryty basen.

W chwili ogłoszenia wyników głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego pomysłodawca projektu Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza nie krył wzruszenia. Jego koncepcja zyskała poparcie mieszkańców i znalazła się na drugim miejscu. Tym samym ma być zrealizowana za około 1,6 mln złotych. - Ciężko mi jest utrzymać emocje. 20 lat na to czekaliśmy - mówił Jakub Ciesielski, instruktor wrotkarstwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


I choć tor wrotkarski zyskał uznanie mieszkańców głosujących w ramach PBO, powodów do radości jest coraz mniej. Okazuje się bowiem, że część mieszkańców nie chce Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza, w sąsiedztwie pływalni letniej. Planowali tu bowiem powstanie krytej pływalni. - Dzisiaj na pływalnię nie ma pieniędzy, ale teren na to zarezerwowaliśmy. Jako społeczność łazarska chcieliśmy tam mieć krytą, małą pływalnię - mówi Lidia Dudziak, radna PiS. - Jeśli słyszymy, że tam ma być tor wrotkarski to jesteśmy lekko przerażeni, bo tam zabraknie miejsca. Ja sobie tego nie wyobrażam - dodaje.

- Plany są dostępne na stronie internetowej CSWArena.pl od dobrych kilku miesięcy - mówi Jakub Ciesielski, pomysłodawca projektu. - Cały projekt jest tam opisany. Jest więc tor, a obok niego budynki socjalne, które są wymagane - dodaje.

W ostatnich latach trwały konsultacje na temat przyszłości Parku Kasprowicza i tego, w jakim kierunku ma iść jego zagospodarowanie. Rozmowy jednak się nie zakończyły, a zdaniem osiedlowych radnych realizacja Centrum Sportów Wrotkarskich bardzo wybiega w przyszłość. - Najpierw powinny być zakończone prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a potem powinno się zgodnie z nim inwestować - mówi Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Tymczasem pomysłodawca projektu dysponuje pozytywną opinią Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz na temat powstania Centrum Sportów Wrotkarskich. Dodaje też, że ma wszystkie niezbędne zgody na realizację inwestycji, która ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Radna PiS Lidia Dudziak chce, by w tej sprawie spotkali się radni miejscy z radnymi osiedlowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro