Reklama

Rosja straszy uczniów "Straszną bajką o Państwie Islamskim"

fot. wikipedia
fot. wikipedia

"Straszna bajka o Państwie Islamskim" to broszura dla uczniów i ich rodziców, której celem jest przekazanie informacji o metodach działania Państwa Islamskiego i ustrzeżenie przed werbunkiem młodych Rosjan.

Broszura została wydana nakładem rosyjskiego Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego. Tekst opisuje, czym jest Państwo Islamskie i w jaki sposób działa, a przede wszystkim jak rekrutuje nowych bojowników. Książka zawiera też informacje, które mają pomóc rodzicom w ustaleniu, czy ich dziecko nie znalazło się pod wpływem działaczy ISIS -Dziewczęta rezygnują z krótkich spódniczek i odsłoniętych dekoltów, a chłopcy noszą ciemne ubrania. Młodzi ludzie zaczynają studiować i cytować Koran, stają się wycofani - wyjaśnia, cytowana przez Interfax.ru, Elena Sutormina z Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Sutorina zwraca uwagę, że terroryści dobrze poruszają się w serwisach społecznościowych i tam szukają nowych bojowników, z którymi nawiązują korespondencję - Wielu nowych bojowników to nawróceni ateiści, którzy są rozczarowani dotychczasowym stylem życia. Opowiada im się romantyczną historię o potrzebie Boga, wybraniu przez Boga, ale to jest po prostu biznes - wyjaśnia Sutorimina. Zdaniem autorów broszury wśród grup ryzyka są nieletni oraz przedstawiciele mniejszości etnicznych lub społecznych, których prawa są naruszane przez władze państwowe.

Narodowy Komitet Antyterrorystyczny chce, aby książka był kolportowana w szkołach i na uczelniach wyższych. Decyzję w tej sprawie podejmie rosyjskie Ministerstwo Edukacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro