Reklama
Reklama

Odzyskano skradzioną motorówkę WOPR. W Trójmieście!

fot. Policja
fot. Policja

Środa przynosi dobrą informację dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale też wszystkich żeglarzy pływających po Jeziorze Kierskim. Odzyskano skradziono motorówkę WOPR o wartości 270 tysięcy złotych. Znaleziono ją w Trójmieście. W związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę.

Do kradzieży łodzi motorowej RIB Sportis z silnikiem zaburtowym Yamaha należącej do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego doszło w nocy z 8 na 9 grudnia. Łódź znajdowała się na terenie posesji przy ulicy Nad Jeziorem. Była warta 270 tysięcy złotych. Nie dziwi więc fakt, że wyznaczono nawet nagrodę, za pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży i odzyskanie maszyny.

Dziś dotarły do nas dobre wiadomości. Łódź udało się odzyskać! - Odnaleziono ją w Trójmieście - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Nasi policjanci z Jeżyc jadą już na miejsce. Bardzo się cieszymy, że motorówkę udało się odzyskać. Będzie służyć żeglarzom - dodaje.

W związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę. Nie jest wykluczone, że to większa sprawa. - Wiemy, że w ciągu ostatnich dwóch lat z rejonu Jeziora Kierskiego skradziono dwie inne motorówki typu RIB. Jedna była warta około 40 tysięcy złotych, a druga aż 60 tysięcy złotych. Być może te sprawy są powiązane. Będziemy to badać - zaznacza Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro