Reklama
Reklama

Ewakuacja Amazona w Sadach

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Przed godziną 9.00 w centrum logistycznym Amazon w podpoznańskich Sadach włączył się alarm przeciwpożarowy. Obiekt musieli opuścić wszyscy pracownicy. Na miejscu jest obecnie 6 zastępów strażaków. Na dziś przed obiektem zaplanowany jest protest pracowników.

O obecności straży pożarnej przed budynkiem Amazona w Sadach poinformował nas jeden z czytelników. - Na miejscu mamy obecnie 6 zastępów - mówi dyżurny poznańskich strażaków. - Dostaliśmy zgłoszenie z monitoringu przeciwpożarowego. W tej chwili trwa sprawdzanie budynku, który jest bardzo duży - dodaje.

Pracownicy Amazona musieli opuścić obiekt. Przypominamy, że na dziś zaplanowany jest protest pracowników działających w związku z zawodowym na terenie centrum logistycznego. Ma się rozpocząć po 16.00. Więcej TUTAJ.

Jak informuje jeden z pracowników, "atrakcje" przed centrum logistyczny odbywały się także tuż po 5.00 nad ranem. - Dzisiejszego ranka, dokładnie o godzinie 5:12 firma Amazon urządziła sobie SYLWESTRA. Głośne wystrzały z petard i kolorowe fajerwerki trwały prawie pół godziny. Jestem mieszkańcem Sadów i od firmy Amazon dzieli mnie może 800-1000m. To było przerażające, myśleliśmy, że to wojna! Dzieci obudzone, wystraszone, płaczące, totalna MASAKRA - pisze nasz czytelnik, Błażej.

Marzena Więckowska, rzeczniczka Amazon tłumaczy, że była to niespodzianka dla pracowników. - Poranne fajerwerki to jedna z wielu niespodzianek, które przygotowaliśmy dla naszych pracowników na okres szczytu sezonu sprzedaży. To wyjątkowa niespodzianka, o której zawiadomiliśmy wcześniej właściwe władze i naszych sąsiadów. Jeśli naruszyliśmy tym samym czyjś spokój, bardzo przepraszamy - mówi.

  • Aktualizacja
    środa, 16.12.2015 r., godz. 11.14
    Aktualizacja
    środa, 16.12.2015 r., godz. 11.14
    Okazało się, że zapalił się podajnik do papieru w jednej z toalet. Strażacy przewietrzyli zadymione pomieszczenie. Kilkuset pracowników mogło już wrócić do budynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro