Reklama

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego na żywo w Auli UAM i INEA

Seong-Jin Cho podczas I Koncertu Laureatów Konkursu Chopinowskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie  | fot. PAP/Paweł Supernak
Seong-Jin Cho podczas I Koncertu Laureatów Konkursu Chopinowskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie | fot. PAP/Paweł Supernak

W najbliższy piątek, 18 grudnia, w Auli UAM odbędzie się koncert "Chopin pod choinkę" będący uhonorowaniem 60 lat pracy artystycznej Tadeusza Strugały. Na fortepianie zagra Seong-Jin Cho, zwycięzca tegorocznej Konkursu Chopinowskiego. Koncert będzie można zobaczyć na żywo w telewizji INEA oraz usłyszeć na antenie Radia Merkury.

Seong-Jin Cho to zwycięzca XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do Poznania przyjeżdża na zaproszenie Filharmonii Poznańskiej. Usłyszymy w jego wykonaniu I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina. Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi Tadeusz Strugała który obchodzi właśnie 60-lecie pracy artystycznej. W drugiej części koncertu zabrzmi IV Symfonia B-dur op.60 Ludwiga van Beethovena.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Niezwykłego koncertu będą mogli wysłuchać nie tylko miłośnicy muzyki, którzy zasiądą w auli UAM. Na żywo występ transmitować będą telewizja INEA oraz Radio Merkury, a to dzięki współpracy Filharmonii Poznańskiej i Fundacji INEA. - Fundacja INEA powstała między innymi po to, by dzięki nowoczesnym technologiom pomagać w dotarciu z wiedzą, nauką czy kulturą do wszystkich zakątków Wielkopolski. Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się tym, co najlepsze. Chcemy pod choinkę dać naszym abonentom prezent w postaci niezwykłego wydarzenia, w którym będą mogli uczestniczyć, nie wychodząc z domu - wyjaśnia Anna Kosińska, prezes fundacji. Za realizację telewizyjną koncertu odpowiada Telewizja WTK.

Koncert będzie można oglądać na żywo kanałach 900 i 901 telewizji cyfrowej INEA oraz na stronie internetowej Filharmonii Poznańskiej (TUTAJ) w piątek od 19.00. Chętni będą mogli wysłuchać występu także na antenie Radia Merkury.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro