Reklama
Reklama

Ruszają zapisy na 9. PKO Poznań Półmaraton. Organizatorzy przygotowali nową trasę

9. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 17 kwietnia przyszłego roku. Już we wtorek o 11:00 zostaną uruchomione zapisy. Zapraszamy do zapoznania się z nową trasą, a także cenami pakietów startowych.

Zapisy będą prowadzone przez stronę www.halfmarathon.poznan.pl. Już teraz można tam znaleźć m.in. regulamin imprezy, mapę trasy czy ceny pakietów startowych. Te kosztują 90 złotych. W internecie pojawiły się głosy oburzenia: pewna część biegaczy twierdzi, że koszty udziału są zbyt wysokie. Organizatorzy tłumaczą, że to efekt m.in. nowej trasy. Półmaraton tym razem nie zakończy się na Malcie, jak przewidywało wiele osób.

Start półmaratonu zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, a metę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dzięki nowej lokalizacji miasteczka maratońskiego szansę na ukończenie biegu będzie miało 13 tysięcy zawodników. Tym samym poznański półmaraton ma szansę zostać jednym z największych biegów w Europie na tym dystansie.

- Na targach będzie można zapoznać się z ofertą blisko 60 wystawców prezentujących wszystko, co jest niezbędne do biegania, ćwiczeń i trenowania: buty, akcesoria do biegania, odzież sportową, sprzęt sportowy, odżywki czy suplementy diety. Zainteresowani znajdą pomysły na nowe miejsca imprez biegowych, triatlonowych czy nordicwalkingowych nie tylko w Polsce, ale poza granicami kraju. Będą mogli uczestniczyć także w ciekawych panelach związanych z tematyką biegania oraz skorzystać z porad specjalistów medycznych - mówi Anna Myślak z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl.

Czy kwota 90 zł za możliwość udziału w poznańskim półmaratonie to wysoka cena?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro