Reklama
Reklama

Poznań: w ramach lekcji japońskiego robili sushi

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Nietypowa lekcja języka japońskiego odbyła się w poniedziałek w LO XI przy ulicy Ściegiennego. W ramach bezpłatnych zajęć językowych, w których uczestniczą uczniowie i studenci przygotowywano japońskie danie - sushi.

Już od kilku lat w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Ściegiennego odbywają się bezpłatne zajęcia z języka japońskiego. W poniedziałek, w ramach lekcji, zorganizowano kulinarną atrakcję - naukę robienia sushi.

Najmłodszy uczestnik zajęć miał 10 lat, a najstarszy to student piątego roku. Wszyscy przez ponad trzy godziny poznawali tajniki poprawnego przygotowywania popularnego japońskiego dania - sushi. Robili m.in. popularne futomaki czy uramaki. - Musieli pokroić rybę, warzywa, dziwne wodorosty, i to wszystko poprawnie zwinąć w rulonik. Aby oddać orientalny smak wszystkie produkty były z Japonii. Całość prowadzili mistrzowie kuchni japońskiej na co dzień pracujący pod okiem Japończyka - wyjaśnia Karol Kroll ze Stowarzyszenie Aikido Nishio.

Nie są to pierwsze nietypowe zajęcia z japońskiego organizowane w XI LO. Prowadzono tu już lekcje kaligrafii z prof. Maho Ikushima, wykład o życiu w dawnej i współczesnej Japonii, pojawiły się specjalistki od ubierania kimono. Wkrótce odbyć się mają m.in. zajęcia z robienia origami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro