Reklama

Dębiec: ponownie zamkną przejście pod wiaduktem kolejowym. Na miesiąc

fot. archiwum
fot. archiwum

Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy okolic ulicy Południowej i Jałowcowej na Dębcu nie będą mogli korzystać z przejścia pod wiaduktem kolejowym. Ponownie zostanie zamknięte, a tym samym wydłuży się droga na pętlę tramwajową. Wszystko przez prace remontowe.

Dla mieszkańców Dębca nieczynne przejście pod torami kolejowymi to duże utrudnienie. To właśnie tym przejściem poruszają się osoby chcące z pętli tramwajowej dotrzeć np. na ulicę Południową. Przejście było nieczynne wiele miesięcy w ubiegłym roku. Wówczas okazało się, że podpory wiaduktu kolejowego są w gorszym stanie niż zakładano i dlatego trzeba było przeprowadzić dodatkowe prace remontowe.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, od dziś przejście ponownie będzie nieczynne. - Trwać będzie remont wiaduktu kolejowego i kładki dla pieszych w ciągu ulicy Południowej i Jałowcowej. Przejście kładką pod torami kolejowymi zostanie zamknięte, a ruch pieszych między ul. Jałowcową a 28 Czerwca 1956 r. odbywa się przez przejazd kolejowy w ciągu ul. Opolskiej - wyjaśnia ZDM.

Utrudnienia mają trwać miesiąc - do 15 stycznia. Apelujemy do mieszkańców o korzystanie z oficjalnego przejścia - przy ulicy Opolskiej. Niestety w ubiegłym roku wielu wybierało drogę na skróty - po torach kolejowych, po których każdego dnia przejeżdżają dziesiątki pociągów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro