MUKS lepszy w koszykarskich derbach Poznania

Triumfem drugiej drużyny JTC Pomarańczarni MUKS Poznań nad Enea AZS Poznań zakończyły się koszykarskie derby stolicy Wielkopolski. O końcowym wyniku zadecydowała przede wszystkim ostatnia kwarta.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które w pewnym momencie miały już 10 punktów przewagi. Akademiczki zdołały jednak odrobić część strat, choć na dogonienie rywalek zabrakło już czasu.
W drugiej części AZS zdecydowanie przyśpieszył, przez co na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym.
Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. W ostatniej odsłonie Akademiczki prowadziły 44:43. Od tego momentu punkty zdobywały już jednak wyłącznie gospodynie. Wynik trafieniami z rzutów wolnych ustaliła Magdalena Idziorek.
W dziesięciu kolejkach Enea AZS wywalczył 16 punktów, co daje obecnie 4. lokatę w tabeli grupy B I ligi. MUKS ma 13 "oczek" (bilans 3-7, 7. lokata).

JTC Pomarańczarnia MUKS II Poznań - Enea AZS Poznań 51:44 (20:16, 11:15, 9:11, 11:2)
MUKS: P. Klatt 0, Ż. Durak 9, M. Nowicka 0, A. Dziwińska 0, A. Szloser 2, Z. Puc 8, J. Drop 0, S. Siemienas 2, M. Mania 0, K. Gertchen 7, M. Idziorek 12, B. Skowronek 11
AZS: K. Budeń 0, K. Banach 4, I. Płóciennik 4, W. Wiśniewska 2, A. Pietraszek 8, D. Marciniak 18, K. Stefańczyk 0, A. Plucińska 2, M. Pawlikowska 0, M. Wojdalska 6.