Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Festiwal Rzeźby Lodowej: zwyciężył anioł z tarczą i mieczem

j
niedziela, 13.12.2015 r.
godz. 21.53
j | niedziela, 13.12.2015 r., godz. 21.53
Festiwal Rzeźby Lodowej: zwyciężył anioł z tarczą i mieczem
fot. Adrian Juzak

W niedzielę odbył się finał X Festiwalu Rzeźby Lodowej. Najlepsi okazali się bracia z Kanady – Antonio i Ross Baisas, którzy wyrzeźbili postać anioła z tarczą i mieczem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od piątku na Starym Rynku trwał X Festiwal Rzeźby Lodowej. Do Poznania zjechali najlepsi rzeźbiarze z całego świata. W sobotę odbyła się najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli Sped Ice Carving. Zawodnicy mieli 25 minut, aby wyrzeźbić w bryle lodu wylosowany wzór. Zwycięzcą zawodów w Speed Ice Carving'u został Kanadyjczyk Ross Baisas. Drugie miejsce zajął reprezentant Japonii – Yoshihito Kosaka. Natomiast na trzecim miejscu znalazł się Francuz – Samuel Girault.

Najważniejsza konkurencja rozegrana została w niedzielę. Zawodnicy wystartowali o godzinie 9:00 w dwuosobowych drużynach. Mieli osiem godzina na to żeby przygotować własną koncepcję, która zachwyci nie tylko poznaniaków, ale też jury. Pierwsze miejsce zajęli bracia z Kanady – Antonio i Ross Baisas, którzy wyrzeźbili postać anioła z tarczą i mieczem. Drugie miejsce zajął polsko-francuski duet – Michał Mizuła i Samuel Girault, którzy zachwycili jury rzeźbą Yody z Gwiezdnych Wojen. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się para Kanadyjczyków – Kevin Ashe i Suguru Kanbayashi z rzeźbą przełamanego pianina. Zwycięzcy odebrali czek na 1500 euro.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama