Kolejorz nudny, ale skuteczny. Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0

Lech Poznań pokonał w 20. kolejce ekstraklasy Zagłębie Lubin 2:0. Mecz na INEA Stadionie był momentami przeraźliwie nudny, oba zespoły miały spore problemy z konstruowaniem akcji. Kolejorz doskonale wykorzystał jednak swoje okazje i zasłużenie zdobył trzy punkty.

Od początku gospodarze starali się narzucić swój styl gry, nie przekładało to się jednak na sytuacje bramkowe. W 16. minucie sprawy w swoje ręce wziął występujący po raz ostatni przez poznańską publicznością Kasper Hamalainen. Fin na linii pola karnego przyjął piłkę klatką piersiową i ładnym wolejem posłał ją do siatki.
Po zdobyciu gola Lech nie poszedł za ciosem. Spotkanie wyrównało się, walkę toczono głównie w środku pola. Gospodarze nieznacznie przeważali, ale nie konstruowali groźnych akcji. Rzadkie wypady pod bramkę rywala kończyły się w okolicach pola karnego.
Taki stan trwał do końca pierwszej połowy. Słabo spisywał się grający na lewym skrzydle Barry Douglas, brakowało też celnych piłek ze środka pola. Obrona spisywała się za to nienagannie i to wystarczyło na jednobramkowe prowadzenie ze słabym Zagłębiem.
Po zmianie stron uwagę skupiali przede wszystkim kibice z Kotła, którzy odpalili kilkadziesiąt rac. Arbiter był zmuszony na kilka minut przerwać spotkanie, bo murawę spowił gęsty dym.
Na boisko działo się niewiele. Lech nie zamierzał forsować tempa i czyhał na kontry, Zagłębie biło głową w mur i nie było w stanie nawet oddać groźnego strzału.
W 64. minucie trybuny INEA Stadionu znów wybuchnęły radością. Hamalainen kapitalnie zagrał do Szymona Pawłowskiego, ten wygrał biegowy pojedynek z obrońcą i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera.
Chwilę później powinno być 3:0. Znów w głównej roli wystąpił Pawłowski, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, tym razem Polacek nie dał się jednak zaskoczyć.
Minuty mijały, a mecz nadal nie zachwycał. Atrakcje znów zapewnili jednak kibole, ponownie odpalając spore ilości pirotechniki. Grę po raz drugi tego dnia przerwano, przez co arbiter przedłużył spotkanie aż o 8 minut.
Ostatecznie Kolejorz zwyciężył 2:0, dzięki czemu ma już 28 punktów i o jedno oczko wyprzedza Zagłębie. Mecz w Poznaniu nie był wielkim widowiskiem. Gospodarze doskonale wykorzystali swoje okazje, a to wystarczyło na Miedziowych, którzy rozczarowali i nie pokazali żadnych atutów w ofensywie.
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka - Szymon Pawłowski (Kownacki 77"), Karol Linetty (Gajos 83"), Barry Douglas (Jevtić 46") - Kasper Hamalainen

Rezerwowi: Maciej Gostomski, Darko Jevtić, Denis Thomalla, Krystian Sanocki, Maciej Gajos, Dawid Kownacki, Dariusz Formella

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski (Zbozień 55"), Lubomír Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (Piątek 66") - Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka (Janus 66") - Michal Papadopulos

Rezerwowi: Konrad Forenc, Maciej Dąbrowski, Krzysztof Janus, Łukasz Piątek, Krzysztof Piątek, Damian Zbozień, Paweł Żyra

Bramki: Hamalainen 15", Pawłowski 64",

Kartki: Guldan 41" (żółta), Linetty 52" (żółta), Todorovski 67" (żółta), Trałka 67" (żółta), Kubicki 70" (żółta), Jetić 73" (żółta),

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0. Bramki: Hamalainen, Pawłowski
90
Będzie rzut rożny dla Zagłębia
90
Złe zagranie Kędziory zepsuło ładną akcję Lecha. Prawy obrońca rozgrywa słabe spotkanie
82
Z boiska wieje nudą, Lech nie zamierza się wysilać, Zagłębie nie ma pomysłu na skuteczne sforsowanie jego obrony
67
Powinno być 3:0! Pawłowski znów znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem górą Polacek
66
Podwójna zmiana w Zagłębiu. Janus za Janoszkę, Piątek za Rakowskiego
64
Świetne zagranie ze środka pola, Pawłowski wygrał biegowy pojedynek z obrońcą i w sytuacji sam na sam nie dał bramkarzowi szans
47
Kibice z Kotła rozwiesili wielką sektorówkę z hasłem "lubimy przykuwać uwagę"
38
Kędziora zagrał do Pawłowskiego, ten płasko zagrał wzdłuż bramki, stojącego na 5. metrze Linettego ubiegł jednak obrońca
37
Na boisku nadal nudy. Przy piłce częściej jest Zagłębie
33
Na boisku natomiast dzieje się niewiele, piłkarze żadnej z drużyn nie mają pomysłu na skuteczny atak
31
Poprzedni transparent został już zdjęty z płotu okalającego Kocioł. Wywieszono nowy o treści "Czerwone ścierwo już dogorywa. Sądźmy komuchów bo ich ubywa"
29
Bardzo dobre spotkanie rozgrywa Tetteh, który wygrywa praktycznie wszsytkie pojedynki w środku pola, poza tym dobrze rozgrywa piłkę
28
Pawłowski świetnie minął obrońcę i uderzył z narożnika pola karnego w kiernku dalszego słupka, piłka minęła jednak bramkę