Trwa Cavaliada. Jak radzą sobie Polacy?

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwa Cavaliada. W tych jeździeckich zawodach rywalizuje kilkuset zawodników z Polski i całego świata. Imprezę chętnie odwiedzają także poznaniacy.

88 zawodników walczyło w piątkowym konkursie Średniej Rundy o wysokości przeszkód 140cm, pod patronatem magazynu Koń Polski. Bezkonkurencyjni okazali się Polacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pokonując parkur bez punktów karnych w czasie poniżej 52 sekund. Aleksandra Słuszniak-Marchwicka dosiadająca 8-letnią klacz Casablanca zwyciężyła w konkursie w czasie 49,39. Po wczorajszym sukcesie na II miejscu znalazł się Marek Lewicki na koniu Codetia Vdl pokonując parkur w czasie 51,81. Na podium nie zabrakło również Eweliny Szczepanik, która na Pablo I z czasem 51,96 zdobyła trzecie miejsce.

Robert VOS z Holandii na koniu CARAT wygrał konkurs dużej rundy CSI3*-W nr 6. Wysokość przeszkód wynosiła 150 cm, a pula nagród prawie 100 tysięcy złotych, gdyż był to konkurs zaliczany do rankingu Ranking FEI. Drugie miejsce zajęła para Patrik MAJHER - CALIBER, a trzecie Gert Jan BRUGGINK na koniu MCB ULKE. Był to konkurs zaliczany do rankingu CAVALIADA TOUR, stąd Holender jest obecnie liderem tego cyklu. Do rozgrywki zakwalifikowało się 16 zawodników, w tym trzech Polaków. Najlepszy Polak Mściwoj KIECOŃ zajął czwarte miejsce na klaczy Urbane.

Konkurs CLAAS Eventing Tour - Halowy Puchar Polski WKKW - wyłonił lidera cyklu WKKW, którym został Jan Kamiński. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Kokowskiej. Parkur CAVALIADY zmienił się nie do poznania. Zamiast tradycyjnych przeszkód pojawiły się bankiet, wąskie fronty, kornery i hyrdy, czyli tradycyjne przeszkody WKKW.

Dzień na Cavaliadzie Sport zakończył pojedynek Wenus kontra Mars, w którym na dwóch identycznych parkurach kobiety rywalizowały z mężczyznami. Tak jak w roku 2014, konkurs ten zwyciężył Łukasz Brzóska, w tym razem na koniu CARRERA SJ.

Szczegóły dotyczące planu imprezy oraz cen biletów można znaleźć tutaj.