Reklama
Reklama

Boże Narodzenie: Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących

"Tak, POMAGAM", pod takim hasłem odbywa się IX Zbiórka Żywności organizowana przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dary przekazywać można w wybranych sklepach w piątek i sobotę.

Swoją akcję zbierania żywności dla potrzebujących podsumowują Banki Żywności. Tylko w piątek i sobotę zebrano 500 ton produktów spożywczych. Liczenie wszystkich towarów trwa.

Zbiórkę żywności organizuje także Caritas Archidiecezji Poznańskiej. 11 i 12 grudnia w wybranych sklepach w Poznaniu będzie można zostawić swoje dary dla potrzebujących. - Zbiórka będzie prowadzona na terenie sklepów sieci Biedronka, Piotr i Paweł oraz Chata Polska. przy udziale wolontariuszy Caritas w piątek 11 grudnia br. w godzinach 12:00-20:00 oraz w sobotę 12 grudnia br. w godz. 10:00 - 20:00 lub do zamknięcia sklepu - informują organizatorzy.

Tradycyjnie do koszy można wkładać produkty, które mają długi termin ważności - m.in. makarony, mąkę, cukier, ryż, olej, konserwy, słodycze, herbatę, kawę czy płatki kukurydziane. - Wszystkie artykuły spożywcze będą przekazane do placówek Caritas takich jak m.in. stołówki, jadłodajnie dla ubogich, do punktów interwencji kryzysowej, na świetlice socjoterapeutyczne i do ośrodków dla osób uzależnionych - dodają.

Czy wspierasz potrzebujących przed świętami?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro