Reklama
Reklama

Rusza budowa mieszkań komunalnych przy ul Rubież

fot. UMP
fot. UMP

Zastępca prezydenta Poznania Arkadiusz Stasica symbolicznie wbił pierwszą łopatę na placu budowy przy ulicy Rubież w Poznaniu. Oznacza to, że prace w tym miejscu zaczną się pełną parą. Pierwsi lokatorzy maja się wprowadzić do nowych mieszkań przed końcem 2016 roku.

Przy ulicy Rubież w Poznaniu powstaną dwa nowe czterokondygnacyjne bloki. Łącznie będą w nich się mieściły 62 mieszkania. Wszystkie mieszkania będą dwupokojowe o powierzchni około 50 m2, wszystkie będą też miały balkony. Według projektu cztery mieszkania przeznaczone będą dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku. Oprócz zieleni zapowiadany jest też plac zabaw, nowe drogi, chodniki oraz parking.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Inwestycja na Naramowicach rozpoczyna realizację przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zamiaru wybudowania około 2 tysięcy mieszkań komunalnych. Po pracowitych miesiącach poświęconych na przygotowanie realizacji tego przedsięwzięcia, czyli prac związanych z wyborem lokalizacji, tworzeniem dokumentacji projektowej oraz zdobyciem wszystkich wymaganych opinii i pozwoleń rozpoczyna się pierwsza z inwestycji - informuje Hana Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

To nie jedyna inwestycja, która w najbliższym czasie realizowana będzie przez ZKZL. W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa kolejnych 360 mieszkań w kolejnych lokalizacjach - przy ul. Bolka, Dymka, Hlonda i przy ul. św. Wawrzyńca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro