Reklama

Od piątku w Poznaniu Festiwal Rzeźby Lodowej

Na Starym Rynku stanęła pierwsza lodowa rzeźba | fot. Włodzimierz  Hoppel
Na Starym Rynku stanęła pierwsza lodowa rzeźba | fot. Włodzimierz Hoppel

W czwartek na poznańskim Starym Rynku pojawiła się pierwsza rzeźba lodowa. To przedsmak tego, co będzie się działo na Rynku w najbliższy weekend. W piątek rusza STIHL Poznan Ice Festival.

Pierwsza rzeźba lodowa, która pojawiła się na Starym Rynku, przedstawia świętego Mikołaja. Więcej rzeźb będzie tu można zobaczyć w najbliższy weekend. Wielkie otwarcie STIHL Poznan Ice Festival zaplanowano na piątek. Pierwszym punktem programu, o 17.00, będzie Ice Show w wykonaniu Artystów Teatru Tańca. Około 18.00 na scenie przy Ratuszu pojawi się zespół Sound’n’Grace, a po koncercie zgromadzeni poznaniacy wezmą udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w śpiewaniu kolędy "Dzisiaj w Betlejem".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Pierwszą rywalizację zawodników zaplanowano na 10.00 w sobotę. Będzie to Speed Ice Carving. Zadaniem uczestników będzie odtworzenie w lodzie losowo wybranego wzoru w 25 minut. Tego samego dnia między 11.00 i 21.00 na dziedzińcu Urzędu Miasta funkcjonować będzie zimowe miasteczko z atrakcjami dla mieszkańców. Na 17.00 na Starym Rynku zaplanowano widowisko laserowo-multimedialne z rzeźbieniem w lodzie w roli głównej.

W niedzielę przekonamy się, kto przygotuje najpiękniejszą autorską pracę w lodzie. Uczestnicy będą mieć 8 godzin na odwzorowanie swojego projektu w bryle lodu. Tutaj rywalizacja odbywa się w 2-osobowych zespołach i będzie trwać od 9.00 do 17.00. O 18.00 ogłoszone zostaną wyniki, a wszystkie rzeźby zostaną podświetlone. i tego dnia skorzystać będzie można z atrakcji na terenie zimowego miasteczka na dziedzińcu Urzędu Miasta.

W ubiegłym roku najpiękniejszą rzeźbę przygotowali Kanadyjczycy. Drugie miejsce zajął zespół mieszany Francuz i Polak, a trzecie - Amerykanie. Udział w tegorocznym wydarzeniu zapowiedziało 24 artystów z 10 państw - w tym Filipin, Japonii, Kanady i Polski. To największa tego typu impreza w Europie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro