Reklama
Reklama

MTP rozpoczynają sezon świąteczny: rozbłyśnie choinka przy Moście Dworcowym

Ubiegłoroczna choinka | fot. Kazik K.
Ubiegłoroczna choinka | fot. Kazik K.

Czwartek to dzień, w którym na Międzynarodowych Targach Poznańskich oficjalnie rozpocznie się świąteczny sezon. Choć żywa choinka stanęła przed holem wschodnim MTP już kilka dni temu, dopiero dziś rozbłyśnie światełkami. Nie zabraknie innych atrakcji.

Choinka przed Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, podobnie jak ta na Starym Rynku, to już poznańska tradycja. Mieszkańcy poruszający się w rejonie Mostu Dworcowego i ulicy Roosevelta od kilku dni mogą oglądać żywe drzewko, które ustawiono przy holu wschodnim MTP. To 14-metrowy świerk. Na dziś zaplanowano oficjalne rozpoczęcie sezonu świątecznego, a tym samym targowa choinka rozbłyśnie światełkami.

- Otwarciu sezonu świątecznego będzie towarzyszył koncert kolęd, gry i konkursy oraz akcja Poznański Łańcuch Świąteczny. Pierwsze 100 osób, które dołączą swoją cześć własnoręcznie wykonanego łańcucha choinkowego otrzyma czapkę i rękawiczki - zdradzają Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Atrakcje rozpoczną się już o 17.00. Wówczas w holu wschodnim zaplanowano świąteczne animacje dla dzieci - gry i konkursy. O 17.45 przy choince zaśpiewa zespół Gospel Joy, a o 18.00 odbędzie się iluminacja choinki oraz świetlne show. Chwilę później ponownie zaśpiewa Gospel Joy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro