Reklama
Reklama

Poznań: zlikwidowano dwie plantacje konopi

fot. Policja
fot. Policja

Na Jeżycach i Nowym Mieście zlikwidowano dwie plantacje konopi indyjskich. Były prowadzone w domach jednorodzinnych. Zatrzymano dwóch mężczyzn.

Policjanci z komendy wojewódzkiej od pewnego czasu zajmują się sprawą przestępstw akcyzowych. Badając sprawę natrafili na handlarzy narkotyków. - 2 grudnia na terenie dwóch dzielnic Poznania, Nowego Miasta i Jeżyc, policjanci zlokalizowali dwie plantacje konopi indyjskich. Jedna z nich znajdowała się w domu jednorodzinnym na terenie Nowego Miasta. Druga w podobnym obiekcie na terenie poznańskich Jeżyc - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Plantacje były profesjonalnie przygotowane. - Składały się ze specjalnych namiotów do uprawy roślin, wyposażone były w systemy oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Łącznie policjanci przechwycili 307 roślin konopi. Uprawa mogła dostarczyć narkotyku marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 200 tysięcy złotych - dodaje.

Podczas akcji zatrzymano 2 mężczyzn. To 38- i 39-latek. Są mieszkańcami Wielkopolski. Jeden z nich był wcześniej notowany przez policję. Postawiono im zarzuty uprawy konopi i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Mężczyźni trafili do aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro