Reklama

Nowy chodnik układają na stary. "Ze względów ekonomicznych i wytrzymałościowych"

fot. Kuba
fot. Kuba

Do naszej redakcji trafiły zdjęcia z osiedla Piastowskiego na Ratajach, na których widać jak podczas prac związanych z remontem chodnika nowa nawierzchnia jest układana na starej. Choć taka technologia dziwi część mieszkańców, nie ma w niej nic niewłaściwego.

Zdjęcia z osiedla Piastowskiego, a konkretnie okolic drugiej "deski", przysłał do nas czytelnik Kuba. - Przesyłam zdjęcia z profesjonalnego układania nowego chodnika na os. Piastowskim - napisał. - Chodnik układany jest na stary chodnik. Taka praktyka dzieje się przy 1 i 2 desce. Końce chodników są rozbierane, aby zachować równy poziom - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Część mieszkańców rzeczywiście może się dziwić na widok nowego chodnika układanego na starym. Nie ma to jednak nic wspólnego z absurdami rodem z filmów Barei. - W przypadku gdy położenie chodnika względem budynku na to pozwala, istniejąca nawierzchnia wykorzystywana jest jako podbudowa. Wykonuje się wówczas na niej nowe warstwy konstrukcyjne remontowanego chodnika (tzw.chudy beton i nawierzchnię z kostki betonowej) - wyjaśnia Iwona Ossowska, rzeczniczka spółdzielni Osiedle Młodych. - Jest to uzasadnione zarówno ze względów ekonomicznych, wytrzymałościowych jak i ekologicznych, ponieważ nie ma konieczności rozbiórki, wywozu i utylizacji elementów istniejącej nawierzchni - dodaje.

Nowy chodnik w miejscu, w którym wykonano zdjęcia, ma powstać do świąt Bożego Narodzenia. - To nie tylko względy estetyczne, ale także udogodnienia dla niepełnosprawnych. W 2016r roku prace remontowe w obrębie tego budynku będą kontynuowane - kończy Ossowska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro