Reklama
Reklama

Ponad sto osób straci pracę w merlin.pl

O problemach sklepu internetowego merlin.pl piszemy od wielu miesięcy. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wstrzymaniu sprzedaży w sklepie. Dziś okazuje się, że pracę w sklepie internetowym straci ponad sto osób.

Od kilku miesięcy pojawiały się informacje o problemach sklepu merlin.pl, którego właścicielem jest w tej chwili poznańska spółka Czerwona Torebka. We wrześniu pojawiły się informacje o zadłużeniu wobec dostawców, które miało sięgać dwóch milionów złotych, a w listopadzie informowaliśmy o zaległościach wobec pracowników i urzędów. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wstrzymaniu sprzedaży w sklepie oraz planach odbudowy marki we współpracy z firmą e-commerce Topmall - W ciągu kilku tygodni zaczniemy wyprowadzać markę Merlin.pl na prostą oraz odbudowywać zaufanie klientów i dostawców - zapowiadał na naszych Łukasz Szczepański prezes zarządu spółki. Topmall będzie dzierżawić znak towarowy oraz domenę internetową merlin.pl.

Dziś okazuje się, że zmiany będą związane ze zwolnieniami grupowymi. Powiatowy Urząd Pracy został dziś poinformowany o planowanych zwolnieniach grupowych. Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, że pracę mogą stracić 104 osoby, a utrzymywane będą tylko niezbędne stanowiska - Istnieje potrzeba zatrudnienia tylko tych pracowników, których zadaniem będzie zapewnienie obsługi Merlin w minimalnym, podstawowym zakresie, tj. reprezentacji Merlin wobec osób trzecich, obsługi księgowej i kadrowo - płacowej - czytamy w komunikacie.

Poznańska spółka Czerwona Torebka kupiła sklep internetowy merlin.pl w 2013 roku. Wówczas przeniesiono siedzibę sklepu z Warszawy do Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
10.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro