Reklama

Parlament Europejski: terroryści przewieźli do Europy broń masowego rażenia

fot. PAP/EPA/PETER STEFFEN
fot. PAP/EPA/PETER STEFFEN

Dżihadyści z Państwa Islamskiego przemycili już na teren naszego kontynentu broń masowego rażenia, której zamierzają użyć do zamachów terrorystycznych. Takie informacje zawarte zostały w specjalnym raporcie Parlamentu Europejskiego.

O dokumencie pisze "Daily Mail". ISIS rekrutuje ekspertów m.in. z dziedziny chemii i fizyki, mających pomóc w wykorzystywaniu przeciwko państwom zachodnim broni atomowej czy biologicznej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Raport przygotowano po zamachach w Paryżu. Wynika z niego, że śmiercionośna broń jest już w Europie. Autorzy sugerują, że władze poszczególnych państw powinny "rozważyć poinformowanie opinii publicznej o możliwości ataków terrorystycznych z użyciem broni chemicznej, biologicznej, radiologicznej, a nawet atomowej".

Dokument podkreśla, że mieszkańcy Unii tak naprawdę nie spodziewają się potencjalnych ataków. To powoduje, że ich skutki mogą być jeszcze większe i bardzo destabilizujące. Wolfgang Rudischhauser, wysoki urzędnik NATO, przyznał, że ISIS ma już ludzi i wiedzę niezbędną do użycia broni masowej zagłady.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro