Reklama
Reklama

Zbigniew Ziobro zostanie prokuratorem generalnym. Zapowiada rozliczenie afer

By Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19187475

Rząd Zjednoczonej Prawicy kontynuuje swoje reformy państwa. Jak zapowiedział Zbigniew Ziobro, wkrótce dojdzie m.in. do ponownego połączenia stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Polityk był w sobotni poranek gościem RMF FM. - Sądzę, że wciągu kilku miesięcy dojdzie do połączenia urzędu Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Prokuratura zacznie skutecznie walczyć z groźną przestępczością w Polsce - mówił minister sprawiedliwości w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

Ziobro odniósł się m.in. do ostatniego zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Stajemy w obronie demokracji, bo istotą demokracji jest po pierwsze przestrzeganie prawa, po drugie pluralizm, który daje gwarancję, że w najważniejszych organach państwa są reprezentanci różnych środowisk. Co chciała PO, poprzez zmianę ustawy pod koniec kadencji? Chciała doprowadzić do sytuacji, że na 15 sędziów TK 14 byłoby z nadania większości PO. Czy to jest pluralizm? - twierdził.

Krytykował także polityków Nowoczesnej, żądających Trybunału stanu dla prezydenta Andrzeja Dudy. - Niektórzy mówią NSDAP, SS. Powinni przejść na Szucha, poczytać trochę z historii. To są ludzie niedouczeni, bo jeżeli używają tego rodzaju argumentów, one całkowicie kompromitują, dezawuują. Są przerażeni tym, że my chcemy dobrych zmian w Polsce. Oni liczyli, ze zdominują TK i spowodują w ten sposób, że wywrócą wszystkie nasze propozycje.

Minister Ziobro zapowiedział także powrót do rozliczania niewyjaśnionych w jego opinii afer, m.in. Amber Gold.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro