Reklama
Reklama

Ruszyło Betlejem Poznańskie, jest żywa choinka!

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Miejska choinka stoi już na Starym Rynku. Udekorowano ją tradycyjnymi bombkami. Oficjalna iluminacja odbędzie się w niedzielę. Na płycie rynku stoi też szopka - w kształcie domków budniczych. Piątek to pierwszy dzień Betlejem Poznańskiego.

W piątek rozpoczęło się Betlejem Poznańskie. W tym roku atrakcje na Starym Rynku potrwają aż do 30 grudnia. - Mamy nadzieję, że jak już poznaniacy i wszystkie osoby, które odwiedzają Poznań odejdą od wigilijnych stołów i znudzi im się siedzenie przy stole w I Dzień Świąt, przyjdą na Stary Rynek od 26 do końca grudnia. Mam nadzieję, że skorzystają z naszej oferty - mówi Iwona Rafińska, prezes Targowisk. - Mamy wystawców nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy, Białorusi, a nawet Nepalu. Mam nadzieję, że oprócz tego, że będą państwu smakować przysmaki z Podlasia, gór, to również skorzystacie z oferty innych krajów - dodaje.

Na Starym Rynku stoją już nie tylko budki w ramach bożonarodzeniowego jarmarku, ale też miejska choinka. Udekorowano ją srebrnymi i czerwonymi bombkami. Oficjalna iluminacja choinki jest zaplanowana na niedzielę. - Prezydent zostanie odebrany z Placu Kolegiackiego przez elfy, śnieżynki i świętego Mikołaja. W takim przemarszu dotrą do schodów Ratusza, gdzie odbędzie się rozświetlenie choinki - mówi Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Na Betlejem Poznańskim nie może zabraknąć szopki. W tym roku jest nietypowa - powstała na kształt domków budniczych i stanęła na ich tle.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro