Reklama
Reklama

Budowa Posnanii na półmetku: 86% powierzchni już wynajęto

fot. Włodzimierz Hoppel

Ukończone prace żelbetowe oraz konstrukcje na trzech kondygnacjach budynku, a także gotowa konstrukcja stalowa dachu - tak można podsumować obecne postępy na budowie centrum handlowego Posnania przy rondzie Rataje. Inwestycja jest na półmetku. Już skomercjalizowano 86% powierzchni handlowej.

Budowa centrum handlowego Posnania to obecnie największa taka inwestycja w Europie. Każdego dnia pracuje tu około 1500 osób. - Trwa montaż elementów elewacji zewnętrznej, która zostanie wykończona najwyższej jakości okładziną z piaskowca. Zgodnie z harmonogramem do końca roku zostanie osiągnięty stan surowy zamknięty, a na początku stycznia 2016 r. budynek zostanie zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi - informuje inwestor, firma Apsys.

Do budynku klienci dostaną się trzema wejściami - głównym od strony ulicy Kórnickiej i Jana Pawła II, a także bocznymi - od strony ul. Krzywoustego oraz od strony ronda Rataje (będzie do niego prowadzić aleja).

Prace prowadzone są nie tylko na zewnątrz budynku, ale też w środku. - Wykonywane są przyłącza mediów i instalacje teletechniczne. Budynek uzbrajany jest w instalacje sanitarne, a na stropach poszczególnych kondygnacji ustawiane są ściany działowe. Pomiędzy piętrami montowane są też schody ruchome, z których jesienią przyszłego roku będą korzystać klienci - dodaje.

- Zgodnie z harmonogramem po nowym roku inwestycja zostanie udostępniona najemcom, którzy będą odpowiadać za aranżację własnych przestrzeni najmu. W sumie na placu budowy będzie pracować nawet 5 000 osób dziennie.

Na 100 tysiącach metrów kwadratowych w Posnanii funkcjonować będzie 300 marek - tych już obecnych w Poznaniu i zupełnie nowych, debiutujących w naszym mieście. - Posnania będzie jedynym centrum handlowym w Poznaniu, w którym swoje lokale otworzą wszystkie marki z portfolio grupy Inditex: Zara, Zara Home, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Pull&Bear i Oysho oraz wszystkie marki z grupy LPP: Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, aTab. Ponadto klienci znajdą w Posnanii m.in. sklepy: Van Graaf, H&M i C&A, Mango, Intersport, Douglas, Sephora, Traffic Club, Blikle oraz Perfect Body Center. Posnania będzie też jedynym obiektem w Wielkopolsce z dwoma sklepami wielkopowierzchniowymi pod jednym dachem - Carrefour i Leroy Merlin DIY, klubem fitness z basenem oraz nowoczesnym multipleksem o powierzchni ponad 4,5 tys. m2 z 8 salami kinowymi. Nowością i uzupełnieniem oferty będzie też elegancko zorganizowana strefa premium, w której znajdzie się około 20 ekskluzywnych, modowych marek, głównie z sektora odzieżowego i biżuterii - wymienia Apsys. Luksusowe marki mają reprezentować m.in. Rolex, Armani Jeans oraz Chantelle.

W ramach budowy CH Posnania modernizowany jest układ komunikacyjny w rejonie obiektu. Już przebudowano ulicę Krzywoustego (między rondem Rataje i estakadą katowicką), a cały czas trwają prace na ulicy Jana Pawła II - zyska dwa pasy ruchu na odcinku między rondem Rataje i ulicą Kaliską, a także ścieżkę rowerową i chodnik. Wkrótce zmieni się tu organizacja ruchu. - Obecnie trwają prace bitumiczne na dwóch nowo wybudowanych pasach, na które w pierwszym tygodniu grudnia zostanie przeniesiony ruch samochodowy, co pozwoli rozpocząć remont dotychczas wykorzystywanego przez kierowców fragmentu ulicy.

Zmienia się także ulica Milczańska - już położono tu warstwę wiążącą drogi, powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zamontowano większość oświetlenia i sygnalizatory świetlne. Równocześnie powstają drogi wewnętrzne tuż przy Posnanii - będzie po nich kursować m.in. linia autobusowa.

Obiekt ma zostać otwarty jesienią przyszłego roku. Roboty drogowe przy Posnanii zakończą się w III kwartale 2016 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro