Reklama

Przebudowa wiaduktów w ciągu Krzywoustego: w środę zmienią organizację ruchu na Chartowie

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Trwają prace na budowie nowego wiaduktu w ramach estakady katowickiej. Równocześnie trwa rozbiórka wiaduktu wlotowego do Poznania nad ulicą Chartowo/Żegrze. W środę zmieniona zostanie organizacja ruchu pod rozbieranym obiektem.

Prace na ulicy Krzywoustego idą pełną parą. Te związane z rozbiórką wiaduktu nad ulicą Żegrze/Chartowo (wlotowego do miasta) powoli dobiegają końca. Od kilku tygodni kierowcy muszą się tutaj poruszać objazdami, a pod samym rozbieranym wiaduktem ruch odbywa się po jednej jezdni - auta jeżdżą nią w dwóch kierunkach.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Przywrócenie ruchu dwukierunkowego, bez wahadła, na węźle Chartowo i Żegrze nastąpi 2 grudnia, w godzinach wieczornych. Kierowców prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na bieżące oznakowanie - apelują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Oznacza to, że ulicą Chartowo będzie się jeździć lepiej niż obecnie - po dwóch jezdniach, a nie po jednej.

Co dzieje się na budowie nowego wiaduktu estakady katowickiej? - Zakończone zostały roboty palowe wiaduktu WD1 nad ul. Inflancką, nitka wlotowa do Poznania. Trwają prace przy fundamentach i podporach, prace realizowane są zgodnie z planem - zapewnia PIM.

Przypominamy, że wiadukty w ciągu nitki wlotowej do Poznania ulicy Krzywoustego mają być gotowe maksymalnie pod koniec sierpnia przyszłego roku. Wiadukty na drugiej nitce trasy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejdą metamorfozę do końca listopada 2017 roku.

Zobacz jak postępują prace na budowie estakady katowickiej:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro