Reklama
Reklama

Mikołajkowe atrakcje w weekend w Poznaniu

fot. Przemysław Cholewiński - archiwum
fot. Przemysław Cholewiński - archiwum

Otwarcie Betlejem Poznańskiego, oficjalnie "włączenie" miejskiej choinki, jarmarki i warsztaty to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków w najbliższy weekend.

Mikołajki wypadają w tym roku w niedzielę, a to oznacza, że w wielu miejscach odbywać się będą imprezy przygotowane z myślą nie tylko o najmłodszych. Już w sobotę na mikołajkowe warsztaty zapraszają Stonogi. W Salonie Posnania odbędą się natomiast "Świąteczne opowieści z gwarą w tle" dla dzieci w wieku 4-8 lat. W Malowanej Kuźni będzie można stworzyć świąteczne ozdoby. W piątek i sobotę w Poznaniu odbywać się będzie X Szanta Claus Festiwal. W programie m.in. mikołajkowy koncert dla dzieci, a także szereg innych wydarzeń muzycznych.

Kolejne atrakcje zaplanowano na niedzielę. W Klubie Osiedlowym Dębczak Szymon Góralczyk będzie opowiadać "świąteczne opowieści". To wydarzenie dla małych i dużych. Concordia Design zaprasza na mikołajkową rodzinną niedzielę z warsztatami. Centrum Kultury Zamek organizuje natomiast "mikołajkowy przystanek". Na nieczynnym przystanku tramwajowym przy CK Zamek (na ulicy Święty Marcin) stanie zabytkowy tramwaj, w którym będzie można spotkać Świętego Mikołaja i Gwiazdora. Będą warsztaty i gry na świeżym powietrzu.

W weekend odbędą się także jarmarki. W sobotę i niedzielę będzie można wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym "Gwiazdor w Teatrze" przy Teatrze Polskim. Będą karuzela, smakołyki, spektakle dla dzieci, koncerty, warsztaty czy pokazy kulinarne. Nie zabraknie targu rękodzieła i eko produktów.

Kolejny jarmark zaplanowano na niedzielę - to Jarmark św. Jacka. Odbędzie się przy klasztorze ojców dominikanów, a jego celem jest wsparcie sióstr dominikanek prowadzących Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie i Broniszewicach. W programie są m.in. żywa szopka, odwiedziny św. Mikołaja, czytanie bajek.

Świąteczne prezenty, ale nie tylko, będzie można kupić podczas kolejnej edycji Studenckich Targów Sztuki Uniwersytetu Artystycznego. Targi odbędą się w sobotę między 15.00 a 20.00 w Pawilonie Nowa Gazownia. - Podczas targów można będzie kupić oraz obejrzeć najnowsze prace 80 studentów oraz absolwentów UAP, pracujących wtakich dziedzinach, jak grafika, ceramika, biżuteria czy malarstwo - zapowiadają organizatorzy.

Także w niedzielę rozpocznie się tradycyjne Betlejem Poznańskie. - Atrakcjami otwarcia będzie między innymi koncert chóru Gospel Joy, uroczyste rozświetlenie choinki oraz Wielka Zimowa Parada. Podczas inauguracji nie zabraknie śnieżynek i elfów towarzyszących Św. Mikołajowi, który w tym wyjątkowym dniu będzie czekał na naszych najmłodszych gości. Będą świąteczne niespodzianki, animacje i zabawy oraz lodowa aleja na ul. J.B. Quadro i tradycyjna Szopka Betlejemska - informuje Urząd Miasta. Nie podano jeszcze godziny otwarcia imprezy.

W ramach Betlejem zorganizowany zostanie "zimowy plac zabaw" z labiryntem i pingwinkami. Będzie też "dzwon życzeń" oraz spektakle - m.in. "Opowieść o Rudolfie" i "Dziadek do orzechów".

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro