Reklama

Os. Batorego: budują plac zabaw i siłownię zewnętrzną

fot. Jacek Tomaszewski

Wiosną ubiegłego roku zakończono prace przy budowie boiska na osiedlu Batorego na terenie Piątkowa. Od tej pory zmienia się cała okolica. Trwa III etap rozbudowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w ramach którego powstanie m.in. plac zabaw i siłownia zewnętrzna.

Na początku 2013 roku pisaliśmy o zmianach jakie czekają teren na osiedlu Batorego, po którym wcześniej biegały... dziki. Rada Osiedla Piątkowo przeznaczyła bowiem ponad pół miliona złotych na stworzenie tam boiska z prawdziwego zdarzenia. Miało być gotowe już w 2013 roku, ale pojawiły się pewne komplikacje. Dopiero w trzecim przetargu udało się wybrać wykonawcę prac. Ostatecznie z boiska można było zacząć korzystać wiosną 2014 roku.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już wtedy zapowiadano, że nie jest to koniec inwestycji w tym rejonie. - Chcemy zrobić boisko do koszykówki oraz siłownię zewnętrzną. W kolejnych latach będziemy chcieli wybudować plac zabaw oraz odnowić górkę saneczkową - mówiła nam Krystyna Kaczmarek z Rady Osiedla Piątkowo.

Kompleks sportowo-rekreacyjny od tego czasu jest rozbudowywany. W tej chwili trwają roboty w ramach III etapu inwestycji. - Jak dotąd udało się zrealizować II etapy w poprzednich latach tj. boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, ścieżki, plac zabaw oraz górkę saneczkową - wyjaśnia Jacek Tomaszewski z RO Piątkowo.

III etap prac pochłonie 160 tysięcy złotych z budżetu rady osiedla. Roboty potrwają do 10 grudnia. A co uda się wykonać do tego czasu? - Projekt III etapu przewiduje usytuowanie trybun sportowych, budowę placu zabaw dla dzieci, budowę siłowni z elementami sprawnościowymi, usytuowanie elementów sportowo - zabawowych (betonowe piłkarzyki i pingpong), usytuowanie małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna), usytuowanie ścieżek i powierzchni utwardzonych, mikroniwelacje terenu (uformowanie skarp od strony zachodniej, wyrównanie terenu, wykonanie nowych pagórków) oraz zagospodarowanie terenów zieleni - wymienia Tomaszewski.

Na przyszły rok rada osiedla planuje wydanie kolejnych 75 tysięcy złotych na rozbudowę kompleksu. Tym razem powstanie plac do street workoutu, a także zostaną przeprowadzone ostatnie prace wykończeniowe na całym terenie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro