Reklama
Reklama

Czechosłowacka: w najbliższych dniach zmiany w organizacji ruchu

fot. Piotr Skowyra
fot. Piotr Skowyra

Na początku grudnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego tunelu na ulicy Czechosłowackiej. Zobacz jak obecnie wygląda konstrukcja tunelu. Wszystkie roboty budowlane mają się zakończyć w przyszłym roku.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w pierwszych dniach grudnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulicy Czechosłowackiej na Dębcu. - W związku z realizacją kolejnych etapów przebudowy węzła komunikacyjnego, nastąpią zmiany na skrzyżowaniu ulic Czechosłowackiej i Łozowej. Nadal będzie zamknięta ulica Czechosłowacka od skrzyżowania ze Świerkową, w kierunku Wildy oraz od skrzyżowania z Łozową, w kierunku Górczyna.

Jak będzie wyglądać organizacja ruchu (schemat TUTAJ)? W przypadku skrzyżowania Czechosłowacka/Świerkowa możliwy będzie wjazd ze Świerkowej w Czechosłowacką w stronę Górczyna. - Ruch samochodowy (dla osiedla Świerczewo) odbywać się będzie z Czechosłowackiej w Modrzewiową i odwrotnie, w kierunku Górczyna - informuje PIM.

Inaczej kierowcy będą jeździć także po skrzyżowaniu Czechosłowacka/Łozowa. Zlikwidowany tu zostanie ruch wahadłowy, a także przywrócony zostanie ruch na ul. Łozowej od skrzyżowania z Czechosłowacką w stronę Świętego Szczepana.

Nie podano jeszcze konkretnej daty wprowadzenia zmian, ale wiadomo, że mają nastąpić na początku grudnia i będą obowiązywać aż do trzeciego kwartału przyszłego roku. Właśnie wtedy budowa tunelu w ciągu Czechosłowackiej ma się zakończyć. W październiku PIM deklarowały, że budowa zakończy się 30 lipca, a przedmiot umowy - 30 września.

Zobacz jak obecnie prezentuje się tunel na Dębcu:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro