Reklama
Reklama

Zakończenie sezonu roweru miejskiego. To był rekordowy rok

W tym roku system Poznańskiego Roweru Miejskiego przeszedł największą modernizację w swojej czteroletniej historii. Od lipca poznaniacy mogą korzystać z 37 stacji i 440 rowerów, a to przełożyło się na rekordowe wyniki.

System Poznańskiego Roweru Miejskiego powstał cztery lat tamu, a przez ten czas został mocno rozbudowany. Największe zmiany zaszły w minionym roku. Tegoroczny sezon zainaugurowano 20 kwietnia, a poznaniacy mogli wówczas korzystać z 16 stacji i 170 rowerów. W kolejnych miesiącach trwała modernizacja systemu, a od lipca poznaniacy mogą korzystać z 37 stacji i 440 jednośladów - Cieszymy się, że znaczna rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego spotkała się tak dużym pozytywnym oddźwiękiem wśród użytkowników. W ten sposób aktywnie promujemy ekologiczne przemieszczanie się po stolicy Wielkopolski. Mamy plany dalszego, systematycznego rozwoju systemu - mówi Bogusław Bajoński, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Po rozbudowie system zaczął się cieszyć znacznie większym zainteresowaniem mieszkańców Poznania. W całym sezonie operator systemu zanotował wzrost wypożyczeń o 117 procent (56 832 wypożyczeń w 2014 oraz 123 494 w 2015 roku). Jeszcze większy wzrost zanotowano jeśli chodzi o ilość nowych użytkowników. W 2014 zarejestrowało się 6281 użytkowników, a w minionym roku 13 887. Oznacza to wzrost o 127 procent - W tym sezonie, dzięki decyzjom Władz Miasta Poznania i harmonijnej współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego otworzyliśmy zupełnie nowy rozdział w historii Poznańskiego Roweru Miejskiego. Sieć wypożyczalni nie tylko więcej niż dwukrotnie zwiększyła swój zasięg, ale również, za sprawą przeprowadzonej przez nas modernizacji, stała się najnowocześniejsza technologicznie w Polsce - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora PRM.

Tegoroczny sezon PRM zakończy się w nocy z poniedziałku na wtorek. Rowery miejskie znikną z poznańskich ulic na zimę, a wrócą na nie wiosną. Władze miasta zapewniają, że planowane są kolejne zmiany i rozbudowa systemu w kolejnych latach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro